| anutza950 a întrebat:

Sa incep cu inceputul.happy
M-am intilnit asta vara cu un baiat(X) (de fapt cu mai multi baieti m-am intilnit)dar el ramine unicul pe care cind il vad inima imi bate cu putere. Din motive necunoscute relatia dintre mine si X s-a terminat. Pina nu demult tot incercam sa-l uit.Acum ma intilnesc cu un baiat popular pe aici prin sat(Y). Iar X cind a vazut acest fapt a inceput sa-mi faca priviri foarte dulci, iar eu cind sint cu Y prin preajma lui X la fel il privesc.Cu citeva zile in urma am vorbit pe mess cu X. Mi-a zis ce simte pentru mine si a zis ca ii e frica sa faca vreun pas din cauza lui Y. Insa X mi-a zis astfel daca sunt gata sa-l parasesc pe Y el face pasul care trebuie.Acum problema mea e urmatoarea:
pe cine sa aleg?
pe X -care il iubesc?
pe Y-care doar imi place.
Unii m-au sfatuit ca daca o sa ma despart de Y el o sa sufere mult, si ca mie o sa-mi para rau.
X are -18ani
Y-are 22ani
eu-16ani
un sfat va rog!

Răspuns Câştigător
| Sally06 a răspuns:

X. Am si argumentewinking:

1. Sunteti mai apropiati ca varsta
2. Pe X il iubesti, dar pe Y doar il placi. Este o mare diferenta.
3. X a avut curajul sa isi exprime sentimentele fata de tine, iar dacva te priveste cu ochi dulci, inseamna ca totusi tine la tine.
Succes cu baietii mai departewinking. Funda?batting eyelashes

| anutza950 explică (pentru Sally06):

Mda...mersy mult la toti...:*:*:*

4 răspunsuri:
| Scriitoarea a răspuns:

Ar fi mai bine pe X, pentru ca diferenta de varsta nu e asa de mare ca intre tine si Y. Si daca iliubesti pe X, de ce l-ai da pentru Y, pe care doar il placi?

| Pyskiss a răspuns:

Eu zic sai lasi pe amandoi pentru ca te-ai bagat intr-o incurcaturasadDar totusi as ramane la Xwinking pentru ca are 18 ani si te asigur ca daca iti place de el si el te placehappy Va iesi cevahappyBafta:*

| anutza950 explică:

Mersi mult la toti.Sunt putin confuza.O problema mai este.Fratele meu de 18 ani.Refuza categoric sa ma despart de Y pentru a fi cu X. Zice ca o sa faca tot posibilul sa ne desparta sadsad