| Roxana110824 a întrebat:

Ajutoooor! Am 14 ani, cu scoala stau destul de bine. In decembrie 2012 am avut o relatie cu un baiat (nu intima bineinteles). Am stat 2 luni impreuna, dupa eu am cerut o pauza si el s-a,, combinat" cu o colega de-a mea. S-a despartit de ea acum ceva timp si vrea sa se impace cu mine. Eu il plac, dar nu ca la inceput ..cu fluturi in stomac. Parca sunt obisnuita cu gandul ca trebuie sa il plac. Mi-a zis zilele astea sa ne impacam si ca ar face orice. Eu nu stiu ce sa zic atata timp cat nu sunt sigura de sentimentele mele ..as vrea sa ma concentrez pe scoala pentru ca am examen si plus ca paribtii nu stiu de noi pentru ca spun ca sunt prea mica. Ce sa fac? Va rog ajutati-ma cu un sfat :3

Răspuns Câştigător
| Bybi a răspuns:

Ia și te axează pe lucrurile importante din viața ta. În cazul de față examenul. Se întoarce la tine pentru că e singur, dar după iar se va despărți de tine pentru alta și tot așa. Te putea avea și te-a pierdut. Să-i fie învățătură de minte. Nu poți să fii cu el doar când are chef.

4 răspunsuri:
| drogh a răspuns:

Lasă-l pentru o perioadă. De ce? În primul rând ai nevoie de o notă bună la evaluarea naţională ca să ajungi unde trebuie pentru viitor. În al doilea rând, nu te poţi băga pe el dacă nu eşti sigură de ceea ce simţi. Dacă unul dintre voi o să renunţe o dată? Aşteaptă să vină din nou acea,, flacară'' care a fost la început.

| madalinamadu a răspuns:

Daca nu mai simti nimic pentru el nu te combina, invata pentru examen si mult succes! :*

| MadalinaaIoana a răspuns:

Sfatul meu este sa vorbeste cu el, sa il faci sa inteleaga ca te-a durut ca te-a parasit pentru. colega ta si acum vrea sa se intoarca la tine, si ii spui sa te lase in pace o perioada, sa treaca examenele si dupa aia ii spui daca da sau nu ( in locul tau, nu as mai vrea sa fiu cu el )

| Sarius1994 a răspuns:

Ce viata ai daca ceri sfaturi aici ai mare incredere in straini ce tare