| Anetia5073 a întrebat:

Ajutor! Am mana puțin luxata, nu vreau sa merg la o zi de naștere, va rog ajutor? Dau funda

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu are nici o relevanta ca ai mana luxata cu o peterecre la care nu vrei s amergi. Suni sau trimiti mesaj ca nu poti merge si atat, fara sa pui vreun motiv.

Chestia cu "putin luxata" nu exista, ca ori este luxata ori nu este deloc. "putin luxata" se-ar traduce " sunt prefacuta ca mi-am luxat mana doar azi, ca mine nu mai este luxata deloc".

Invata sa fii cinstita si erioasa cu oamneii, daca vrei sa te trateze corect! Spune adeavrul intotdeauna fara sa inventezi minciuni care te or rusina in fata prietenilor.

| 199onur7 a răspuns:

Ai mâna luxată si vrei so rupi sa nu mergi la o zi de naștere-_-

| FilipSorin a răspuns:

Încearcă sa ii spui ca o ai luxata si încearcă sa stai cu ea pana se reface