| noNAME_1237 a întrebat:

Va rog ajutati-ma!
ieri am chiulit de la scoala la ultima ora cu inca 4 colege.in fine diriga ne-a facut o panarama in clasa si ne-a zis sa venim cu unul din parinti la scoala altfel nu ne primeste la ore si ne scade nota la purtare crying
inteleg ca am gresit dar e un singur absent! nu e mare scofala!
dar nu stiu cum sa-i zic mamei fara sa ma certe prea tare ca mama e severa,
ce asi putea sa-i zic sau cum sa-i zic ce am facut?

Răspuns Câştigător
| MoRtY a răspuns:

Hmm. spune-i ca te-ai lasat influentata de prieteni tai, ca regrete, nu vei mai chiuli. Spune-i tu adevarul, ca poate diriga ta o suna(nasol moment). Si eu am chiulit iar diriga mea a sunat-o pe mama(doooamne, 2 saptamani am stat fara Pc SI NU am iesit din casasad)Probabil mamele noastre sunt diferite dar ce e sigur e ca te va certa mai rau daca afla de la diriga ta.Eu zic sa ii spui asa,, mami eu vreau sa iti spun ceva(deci trebuie neaparat sa fie intr-o dispozitie bunicica), am chiulit la ultima ora impreuna cu cativa prieteni, iar doamna diriginta vrea sa vorbeasca cu tine"cred ca va intelege.eu asa as face papa->big grin

3 răspunsuri:
| raresel a răspuns:

Pai poti sa ii spui ca un coleg de al tau ti-a spus in gluma ca nu mai faci ora aceea si tu ai luat-o in serios si ai plecat, crezand ca ala spune adevarul si daca te intreaba cine ti-a spus ii spui ca ai auzit de la o clasa la care preda diriga ta ca ea nu a venit la ora deoarece era racita, sper ca te-am ajutat, fundita?

| anonim20 a răspuns:

Poti inlocui parintii cu un cunoscut mai mare

| cineva1992 a răspuns:

Mda laughing si chiar daca ii zice ce o sa patesti? nu o sa te mai lase afara? nu o sa-ti mai dea bani? o sa te baga?laughing sau mai grav!