| Ho1 a întrebat:

Ajutor! Un baiat(a) care eu nu-l iubesc iar el DA,mereu pe facebook "ma ciupeste",imi pune like la poze.Iar fratele lui(b),de care-mi place,se compoarta de parca nici nu-s. Ce sa fac, sa nu aleg pe nimeni...,caci dupa cum se compoarta fratele lui(b), imi vine sa nu ma gandesc la nimeni si sa-i las... Credeti oare ca (a) face special, se joaca cu mine?

7 răspunsuri:
| drogh a răspuns:

Eşti pusă într-o situaţie mai complicată dar singura soluţie de a ieşi din asta este să'ţi asculţi inima. Ea ce spune? Pe cine alege în aşa fel încât să fie fericită şi să aibă parte de clipe minunate, iar cele grele, supărătoare să dispară? Dacă A simte ceva pentru tine şi te,, ciupeşte'' poate că ar trebui să încerci să'i dai şi lui aceleaşi sentimente dacă B nici măcar nu ştie că exişti. O să fie complicat dacă A o să te vadă vreodată cu B, pentru că i'ai crea suferinţă. Alegerea e grea, dar numai tu poţi să o faci! Gândeşte-te bine! Ori A, ori B, ori nimeni.

| Ho1 explică (pentru drogh):

Nici nu stiu,caci cand am fost in weekend la ei (nu prea suntem neamuri, traiesc ei foarte departe, cu totul alta religie.).Si ei amandoi se aruncau peste mine, cand unu venea sa ma :*, cand altul si asa sa primit caci pe amandoi i-am :*... Am auzit caci (a) degraba se insoara.Si cum crezi tu nimic n-o sa fie daca (a) o sa ma vada cu (b), cand el(a) va fi deja insurat?

| Ho1 explică (pentru drogh):

Odata (b) mi-a trimis o fotografie cu el si alta cu motocicleta lui, si apoi m-a intrebat : "nice"?
Asta e un semn sau doar asa?

| drogh a răspuns (pentru Ho1):

Dacă atunci A se însoară, înseamnă că are doar o simpatie faţă de tine şi nu o dragoste mai degrabă. Şi cam ciudat faptul că au sărit aşa pe tine, dar totuşi să zicem că a fost un gest venit deodată. Cât despre B, te-a întrebat,, nice'' adică, dorea să afle părerea ta despre el şi motocicleta lui, dacă,, Nice''= frumos.

| Ho1 explică (pentru drogh):

Inseamna ca daca (A) o sa ma vada cu (B), n-o sa fie suparat, n-o sa fie gelos?

| Alexutzaa_Alle_1994 a răspuns:

Of...pai spune-i sa te lase in pace baiatului...si fratelui lui spune-i ca il iubesti..in orice caz daca (b) nu te asculta. apelezi la cineva. Internetul nu te prea poate ajuta!

| HeyYouu a răspuns:

Poate sa fie un semn...
Sau...
Doar sa te considere ca pe o prietena cand are nevoie de tine...
Si sa te considere ca pe o necunoscuta cand este cu prietenii sau... scuze, nu mai am idei).
Dupa mine ar fi asa:
-se comporta frumos cu mine:Ok happy,inseamna ca tine la mine
- se comporta de parca nici nu as exista : Rau, nu tine la mine.
Dar depinde si de timpul baietilor.
De exemplu:-Am o peveste asemanatoare cu a ta
UN coleg destul de dragut(printre cei mai draguti baieti din scoala de la mine) ma place... Dar mie imi place de unul cu un an mai mare decat mine, care ma crede timida, rusinoasa, ca inrosesc repede si alte chestii... Dar incerc saii demonstrez ca nu is asa. Si sper ca voi reusi.
Eu pe baitul de care imi place il creedeam un fitos deoarece si el este printre cei mai frumosi tipi din scoala, dar este simpatic simulte fete il adora si de catva timp el nu ma mai baga in seama, poate ca pe la inceput il evitam, sau poate ca stie ca il plac(doar o prietena stie, si ea se intelegem bine cu el, deci poate i-a spus, DAR AM NEGAT TOTUL)
Eu acum incerc sa ma apropii de baiatul care ma place pemine exact cum sunt eu. Nu de unul care umbla cu multe fete.

E doar parerea mea!