| Clamidia a întrebat:

Buna, vreau și eu sa dorm la o colega dar mama mereu vrea sa vadă dacă chiar m-a chemat la ea sau sa vorbească la ea sau sa o sune sau sa ii dea mesaj si chiar ma enervează. Colega mea aia e rușinoasa și nu vorbește. Ce sa fac?

9 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

E masura ei de precautie ca nu dormi la vreun baiat, e normal.

| antimulte a răspuns:

Vorbiti in scris, messenger, wapp etc si ii arati conversatia mamei tale ca sa vada invitatia.

| Violleta2022 a răspuns:

Sa vorbeasca mamicile intre ele!
Fiindca cererea mamei tale este foarte sanatoasa si normala, sa stie unde mergi si daca ramai acolo peste noapte.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

De ce să dormi în altă parte?

| Clamidia explică (pentru sadrian46):

Pt ca eu nu sunt prea integrată in clasa mea și dacă lumea ma cheamă undeva măcar sa merg și eu.

| sadrian46 a răspuns (pentru Clamidia):

Păi de ce nu te duci și tu dacă te cheamă?

| sadrian46 a răspuns (pentru Clamidia):

Dacă dormi în altă casă, cu alte obiceiuri, asta nu te va determina să fii mai integrată în casă.
O invitație să dormi în altă parte poate ascunde primejdii pe care părinții tăi le cunosc și de care dta nu îți dai seama la această vârstă.

| Donsavas a răspuns:

Părinții au rolul de a proteja minorul. Tu nu ai face la fel cu copilul tau? L ai lasa sa plece, știind că esti responsabilă de viata lui, fără să știi unde este?

| aimullah123 a răspuns:

Cam cati ani ai tu?
Mama ta vrea sa te stie in siguranta.
Ca sa impaci si capra si varza ai putea sa o chemi pe colega ta sa doarma la tine big grin