| Biya a întrebat:

Aloha TPU laughing Imi da-ti si mie niste statusuri? De dragoste, de prietenie. Multumesc big grin fundita pentru cele mai frumoase.

Răspuns Câştigător
| Amalia a răspuns:

E mult fum unde sunt eu acum E multa ceata si nu e tutun E acelashi lucru interzis da bun Daca-r fi legal ar fi banal ceea ce spun

#Spun tot ce`mi trece prin cap Petrec, fac tot ce vreau spune`mi U secrete noi! chiar crezi ca-mi pasa?iubesc,zambesc din nou e tot ce conteaza

Şi mi.a zis că.i tot ca mine , dar după rău vine bine , după nori zile senine

nu suntem cum am vrea sa fim , si cand te gandesti ca asteptam in viata sa murim.

Tot ce'i adevarat vine putin cate putinnn

Nu ma intreb de ce visez , ci de ce doar realitatea'i cruda?

Nu stau sa ma gandesc la ce`a fost.Dac`am facut bine sau prost !

E o dorinţă… ceva realizat , e o schimbare dacă nu ai observat .

Ce-ti doresti iti iei, ce nu-ti aperi pierzi.Ce nu vrei cu adevarat nu ai, ce iubesti nu dai~!

ti-a zis ca ea nu-i la fel ca celelalte.ti-a zis ca poate intr-o zi o sa iti arate~

daca e bine sau e rau , chiar daca e greu nu o sa cedam

In caz ca te duci in jos te-ajut sa te ridici

Amintirile raman indiferent de ce.ar urma.

Din bucurii si din tristeti, din tot ce-a fost sa nu regreti~

'Si stii ca, te iubesc oricum ar fi oricum'.

Ce am vrut, ce am avut...Sau ce n-am avut...Cu toate ca am vrut!Prin cate am trecut,si totusi am stiut sa zambesc unui nou inceput.

Schimba.ti viata nu lasa , sa te schimbe pe tine viata !

Dintr-o lume nebuna apari tu imi intinzi o mana si zambesti deja simt ca-i o lume mai buna~

Pot sa trec printr-o viata de cosmar daca traiesc o clipa, un vis.

Nici daca s-ar putea , eu nu m-as schimba !

Nu sunt cine par, stii, eu am ceva belele

Ai cazut - te'ai ridicat - inveti noi moduri sa te scuturi.Inveti sa te bucuri mai des si fara ajutor

Nu ma tine minte, uita ca am stat vreodata de vorba.Arunca pozele cu mine sa nu-ti fie dor!

Nu exista cai gresite,doar drumuri alese prost. Nu exista "nu pot", doar "nu vad nici-un rost".

O sa urc, o sa cad, o sa pic, ma ridic

Nu e garantat dar totusi e posibil sa-ti treaca,si daca nu e placut totusi e posibil sa-ti placa!

nicodata sa nu'ncerci sa'ntelegi ce e ïn capul altora!

Dar te ridici,Chiar daca timpul lasa cicatrici!

Ce dracu inveti, in viata-s multe cai gresite, ai grija pe care te-ndrepti.

E atat de simplu,da' lucrurile cele mai simple sunt cele mai grele.

Ca orice basm,incepe cu "a fost odata"

Ca cica visele se sting de parca le scoti din priza...

Ce fac e pura fictiune./Exact ca tipu` ala rau de tot din filmele de actiune.

Ai cazut, te-ai ridicat, inveti noi moduri sa te scuturi/Inveti sa te bucuri mai des si fara ajutor

O, tu, frumoasa din padurea adormita,/Nu adormi tu definitiv sa mai scapam de-o vita?!

Eu nu tin cont c'afara ploua, ca'i zapada sau roua/Mie nu'mi strica vremea starile cum vi se intampla voua.

M-am saturat sa te lovesc cu vorbe, si ma chinui sa tac!

Ok! Tai-o! Pleaca! Cara-te!Dispari! Zbori! Sterge-o!Calc-o! Evapora-te! Mori!Da-ti foc, fa-te scrum,Arzi in culori!Stinge-te si sufla-te singura,Ca-mi dai fiori!Nu poti sa zbori? Insista!

"Scriu aceste randuri fiindca n`am putut sa plang/Sa nu risipesc ce nu mai pot in mine sa strang"

Si` te`nteleg` . Sau` macar incerc sa ma prefac` . M`am saturat sa aud mereu` " Imi pare Rau N`am Sa Mai Fac " •"love struck !~"

"Ea nuu` se compara cu restuu` . E tot ce`ai visat` . Ai o viatsaa` normalaaa`!? . O sa ti`o dea pestee` cap`!

Nu asta vroiam sa spun ,vroiam sa spun cu totul altceva . . da` mi-am pierdut ideea in timp ce ma gandeam la ea . . !

♦ Alb in0cent ♦ r0suu` pasi0nal si`un gram d verde ♦ ExTrAoRdInAr !

Ai o întrebare ? Da.Poţi să taci. winking

N-am sa ma joc cu dragostea Tu m-ai făcut sa cred in ea Ce mult as vrea Când ma trezesc S-aud in șoapta Un te iubesc"

Ştii că e fără control şi totul se admite p`aici. Faci ce vrei când vrei, fără să te complici şi zici: fără regrete, fără defecte, fără idei preconcepute! Doar clipe frumoase şi plăceri mai multe .

Prieteni falsi ce m-au ajutat ce sunt să fiu, i-am numărat pe un singur deget, pe cel mijlociu.

Tu vrei să`mi explici mie ce? Tu nici nu ştii cum e,Tu nu faci diferenţa între iarbă şi Vitamina C.

Nu mă interesează ce crezi tu, nu te cunosc ;;].E O tzara libera .decii .esti liber sa fii prost :*

Pt. tne t0tu` are un pretS, familia 0are cat?TrezeSte`te 0data, viatSa e mai mult d` atat!

Incerk s` ma apr0pii sa`tsi v0rbesk, spun lucruri reale atunci cand glumesc .Te r0og asculta`ma, nu pleca, nu t` speria, t` r0og priveste`ma, ramai asa ;

@.Chiar crezi ca imi pasa? Iubesk din nou,zambesk din nou E ce conteaza.

Esti p` primul plan, vei fi p` primul plan mereu . Sh cand esti departe esti aici, in sufletul meu

• Nu visam mashini luxoase • Nici castele din povesti • Trezeste`te baiete • Q astea nu ne cuceresti ! •"

• Facem tot ce stim si nu ne oprim • Traim viata din plin • Facem ce stim •

~ Daca vrei sa plangi fa`o singur in casa nu spune nimanui.Fiindca oricum nu`i pasa .Fiecare pentru el... Toti se mananca intre ei. Iar prietenia valoreaza 150 mii lei `

★ o vOrba de pe sTraDa O sTiu ToTi ai mei … " ceLe mai muLte TarFe nu~s FeMei " ★

Pozele vorbesc, nici ale mele nu tac.Bă Amii` bagă-ti dracu odata mintile in cap waiting !

Imi spui: "GandestiBine" ...Ai fi shocat daca`i stii ce gandesc despre tine

Te apasa aCum ConstiinTza Care inCă Te mai minTe . sh nu'i nimeni Lângă Tine Care să Te aLinTe , InConjuraT de oameni Care, inCaLCă juraminTe

"Nu`i asa ca e frumOasha :-> ? Nu`i asa ca e dulce ? love struck Daca t`uiti atent la ea batting eyelashes Direct la draqu t`duce `laughing))`!"

"Am FOst proasta `Sh`am gresit . Sh` acum ma pij phe TOti tovaRash`ii care m`au Folosit big grin"

Esti ca un hObby,ca O plaCere d` tOp…DiferentSa eSte ca ew te-a tSinut tOt aceSt timp p` primu` lOc

Nuмi pasa мiє cє zicє luмєa...Luмєa`i proasta si`o sa fiє iиtotdєauиa...

Ca să-ţi atingi obiectivele trebuie să fii un visător…. Aşa că nu mai pierde vremea, trimite totul la naiba şi du-te să te culci !laughing

Mi'a spus cineva, o vorbă odată: "Prinţeso, nu plânge că viaţa nu te aşteaptă" !\"

♥Trag un zambet fals pe care toata lumea`l crede, numai ca sa-i arat prostului ce pierde ! ♥``

``♥ i n t r e v i s s i r e a l i t a t e ♥``

Gen : Suferim De noi; ) Si ne pisam pe voi!

faʼnłεzzzie☼Genul de fata, intelegi tu. daca e loc spune: de ce nu?! Se tine bine si e bine de tot. si stie sa profite atunci cand stie ca e loc!

Sunt asa cum nimeni n`ar vrea sa fie ` sunt eu si atat ! cu nimic mai speciala` cu nimic mai deosebita doar diferita !

Nu'l lasa sa plece de lânga tine, Fa'l sa uite ca ai gresit si iubeste'l, Pt. ca el va fi mereu lânga tine !

Ești conștient că nu e un jOc: ).Ea e pe bune:X .și nu e pasiunebatting eyelashes.O ai ca slbăiciune :X

te.super.mega.extra.ultra.iubesc.

| Nuu` rezolvi nimic! Injuri fara rost, injur`o pe mata ca ea te-a crescut prost.| tongue

->…Imi spun : "Nu-mi pasa!" cand poate ma doare, inima-mi plange dar eu rad mai tarehappy

Esti tare-n gura cand e multa lume.Dar cand sunteti doar voi doi, ii spui ca au fost doar GLUME!

O aluzie discreta. Pluteste. O idee. O nemultumire. O tradare. O impresie. O poveste despre ceva. Impresii. Impresii. Si daca este adevarat?

E un alt apus de soare, frăţioare, ştiu că doare tare ! Capu` sus , nu lăsa nimic să te doboare .

e pentru tine :X pentru tine:X ti-am mai zis ce e facut sa tzina tzine !

esti proastaa` daca ai impresia ca-mi faci vreun rau ` . r0stindu`mi numele ,îl facii uitat pe al tau smug

ღ `♥. şi dαCă lui ηu`i pαsă . miє dє Cє mi`αr păsα ... ♥`

Falsifică un zâmbet,prefă.te că e bine,minte.i pe cei din jur,dar nu pe tine happy

Am fost...Doar un copil cretin...ce credea în destin

TOata` lumEa` vrea sa fie Cat mai sUs oh go on.inSa putini ajunG` unDe si-aU prOpus` ;X

blushing Si e normal să fiu aşa cand de la cei dragi , in loc de sfaturi auzeam -> Treaba ta ce faci .

Un vânt ce bate şi-o vreme rece . . . acum ştiu . . . tot ce-i frumos repede trece ! happy

"E mai bine câte o dată să-ţi ţii gura inchisă să-ţi laşi faptele să-ţi vorbească in lipsă!"

♥ Să te certi cu prietenii din motive tâmpite.Sunt lucruri care dor...şi totuşi obişnuite ! ♥

NeurOnul tau infect isi cam bate jOc de tine, Cand vOrbesti mult fara rOst te faci de rushine`!

3 răspunsuri:
| AnneMarri a răspuns:

*de dragoste*
! Iubeste BAIATU care iti spune ca esti ''frumosasa'' si nu ''sexy''... Iubeste baiatul care te suna inapoi, atunci cand tu i-ai inchis telefonul in nas... Care sta treaz doar ca sa te priveasca dormind. Care te saruta pe frunte. Care vrea sa te arate lumii chiar daca nu esti aranjatA Caruia ii este indiferent daca pe parcursul anilor te-ai ingrasat sau ai slabit. Care in prezenta prietenilor te ia de mana. Care iti spune mereu ce insemni pentru el si cat de norocos e sa te aiba. Iubeste-l pe el, deoarece el te iubeste.si probabil ca.te va iubi mereu.

Era odata o fata oarba si s-a izolat de toti si toate. nu vroia sa stea cu ea decat prietenul ei. Tot ce-mi doresc mai mult e sa pot vedea lumea din jurul meu, spunea ea. -Vrei sa te casatoresti cu mine? i-a propus intr-o zi baiatul. -Nu ma voi casatori daca nu pot vedea...La ceva timp, pentru fata a aparut o pereche de ochi donati a putut vedea si in momentul cand s-a uitat la prietenul ei a vazut ca si el este orb -"Nu ma pot casatori cu un orb a spus fata si s-a intors sa plece Inainte sa dispara sunetul pasilor ei, baiatul i-a soptit : "sa ai grija de ochii mei te rog"

daca m-ar intreba cineva ce as alege intre viata si tine, as alege viata, iar tu ai pleca suparata nestiind ca viata mea esti tu :D
E atat de frumos sa gasesti sentimentul pierdut. E atat de frumos sa oftezi dupa primul sarut. E atat de frumos sa iubesti si sa fii iubit
erau odata u print si o printesa, ei se iubreau mai mult ca oricine, asa ar trebui sa fac eu cu tine

Hai sa ne inpartim lumea. luna mie, stelele tie. oceanul mie. Pamantul tie. dar mai bine totul tie si tu mie.

mi-e dor de tine
de buzele tale senzuale.
vreau sa te am aproape
sa te strang in brate
sa te sarut.
sa ne imbatam cu dragostea
ce ne imbratiseaza toata noaptea
dimineata, sa ne trezim imbratisati
si sa o luam de la capat.

Te iubesc.am scris pe zapada dar razele soarelui vor sterge aceste cuvinte. Te iubesc am scris pe plaja. dar un val obraznic. v-a lua cu el in adancuri aceste 2 cuvESTE SCRIS TE IUBESC IN INIMA MEA SI DE ACOLO NIMENI NICIODATA, NICIODATA NU V-A PUTEA SA LE STEARGA. pentru ca te iubesc. si o sa te iubesc cat voi exista

Vorbesc cu el,
dar te am în gând pe tine.
Îl ating pe el,
dar te simt pe tine.
Îl sărut pe el
Gândindu-mă că te sărut pe tine.
M-am cuplat cu el
ca să te uit pe tine.
Cu toate astea
Nu-l iubesc pe el,
Te iubesc pe tine!
It's gonna take a miracle to bring me back,
And you're the one to blame.

Daca norii varsa lacrimi, si iubirea n-a trecut, poate mai apare o sansa sa pornim de la inceput.

Iubirea fara sarut
e un lucru neplacut
ca un clopot ce nu suna
ca o noapte fara luna

Nu sunt rea sunt smecherita si e baieti sunt iubita nu ma crezi hai la-ncercare sa vedem care pe care

. daca acum te-as intr` dc stele kd` mi-ai spune ca sunt lacrimile tale cand ramai singur`-<
daca te-as intr` dc soarele apune`mi-ai zice ca nu exista noapte fara luna`:D
.iar daca te-as intr` dc nu exista noapte fara luna` mi-ai raspunde:
e ca` si cum m`ai intr` dc nu pot exista eu fara tine?

To love someone is to see a miracle invisible to others

ma scuzati de deranj ati primit un mesaj cu un pupic d noapte buna... dupa trecere va rugam sa adormiti si sa visati expeditorul:*

un zambet nu inseamna fericire asa cum o lacrima nu inseamna durere. Poti plange cand esti fericit, poti sa razi cand inima iti plange
Ca o ploaie in desert ai aparut.
Am simtit ca ma pierd intr-un sarut
M-ai facut sa plutesc pe aripi de dor
M-ai facut sa te ador
daca pana acum ma gandeam daca e bine sau nu ceea ce se intampla, acum nu ma mai intereseaza.stiu ca te iubesc[:X]si asta e tot ce conteaza
www.statusuri.ro
fundita?

| DayByDay a răspuns:

*Daca ai nevoie de prietenia mea si ne despart 100 de pasi, fa tu primul pas si le voi face eu pe celelalte 99 pentru tine.

*Un iubit te poate injunghia in inima, un strain in fata, un prieten pe la spate. Dar prietenii adevarati nu poarta cutite la ei. (A boyfriend stabs you in the heart, a stranger stabs you in the front, a friend stabs you in the back, but best friends don’t carry knives.)

*Prietenii adevarati sunt ingeri, chiar daca au uitat sa zboare…

*Un prieten adevarat e greu de gasit, si mai greu de parasit si imposibil de uitat. (True friends are hard to find, harder to leave and impossible to forget.)

*Daca saruturile sunt valuri/ Iti voi da o mare./Daca imbratisarile sunt raze/ Iti voi da un soare./ Daca prietenia ta e o stea/Iti voi darui toata galaxia /Pentru ea.

*Sunt inconjurata de ingeri. Ii numesc simplu PRIETENI. (I’m sorrounded by angels. I call them FRIENDS.)

*Dintre toti cei care vor intra in viata ta, numai prietenii adevarati vor lasa urme in inima ta. (There will be many people who will walk in and out of your life but only true friends will leave footprints behind.)

*Un prieten adevarat e acela care iti accepta trecutul, te sprijina in prezent si te incurajeaza in viitor. (A friend is someone who accepts your past, supports your present and encourages your future.)

*Prietenia este ca relatia dintre mana si ochi. Cand mana se raneste, ochii plang. Si cand ochii plang, mana le sterge lacrimile. (Friendship is like the relation between hands and eyes. When the hand gets hurt, the eye cries, and when the eye cries the hand wipes its tears.)

*O prietenie care ia sfarsit n-a existat de fapt. (A friendship that can end, never really began.)

*Nimic nu-ti poate schimba mai mult parerea despre un prieten ca succesul. Al tau sau al lui. (Nothing changes your opinion of a friend so surely as success: yours or his.)

*Prietenii vin si pleaca, dar pe cei adevarati ii pastrezi toata viata.

*Drumul spre casa unui prieten nu este niciodata prea lung. Ca si calea spre inima sa. (The road to a friend’s house is never long.)

*Un prieten adevarat crede in tine atunci cand tu ai renuntat sa mai speri. (A friend is one who believes in you when you have ceased to believe in yourself.)

*Fereste-te de explicatii. Dusmanii oricum nu te vor crede, iar prietenii nu au nevoie de explicatii. (Never explain–your friends do not need it and your enemies will not believe you anyway.)

*Never forget the people who made you who you are.*She’s my best friend. Break her heart and I’ll break your face!

*Cel mai bun accesoriu pentru o fata: prietenii ei. (The best accessory a girl can have: her best friends.)

*Laughing until your stomach hurts is what friends are for.

*E mult mai usor sa transformi prietenia in dragoste decat dragostea in prietenie. (It’s much easier to turn friendship into love, than love into friendship.)

*You know you’ve got the greatest friends when the only time they make you cry is when you’re laughing too hard.

*Friends are forever. Boys (girls) are whatever.

*Good friends don’t let you do stupid things… alone.

*A true friend is like a good bra: supportive, hard to find and close to your heart.

*A best friend is like a 4-leaf clover, hard to find, lucky to have.

*Friendship is like China bowl: once broken, can be mended but crack is still there.

*A friend is one who knows you and loves you just the same.

*A friend is one who knows us, but loves us anyway.

*Nu-mi spune cum sa-mi aleg pretenii. Ma pricep la asta. Ca dovada, te-am ales pe tine.

*Un prieten vede tristetea din ochii tai, in timp ce ceilalti se lasa pacaliti de zambetul tau.

*Cel mai bun motiv sa mergi la scoala: prietenii.

| Ea_1881 a răspuns:

-Singurul lucru de care sunt mirata e faptul ca desi iremediabila fiind situatia, totusi zambetul nu iti dispare
-Inainte erai tigara pe care o savuram in fiecare dimineata.acum esti doar scrumul si fumul tigarii.Ai fost soarele vietii mele...acum esti norul intunecat din sufletul meu.Erai cafeaua dulce din fiecare zi.acum esti doar zatul aruncat la gunoi.Ai fost constiinta mea.acum esti doar o umbra.Erai balonul colorat...acum esti doar ata neagra.Ai fost marea sufletului meu.acum esti doar un val care vine si pleaca.Erai scena vietii mele.acum esti doar cortina.erai,ai fost.si nu vei mai fi.
-V-om fi ca doi straini.s-au suntem deja?
-Totusi tind sa cred ca doar timpul.va fi cel care va sterge tot(cu cateva urme lasate in spate)
-Nu pot stii de pe acum continuarea filmului meu
-Au ramas atatea ganduri nespuse incat ma cuprinde o teama.realizand ca nu stiu daca voi mai putea sa ti le destainui vreodata
-te uiti plangand la mine si imi spui "pleaca"
Nu sunt ele asa de mirifice recunosclaughing