| Guardian0 a întrebat:

Am 12 ani și sunt băiat. M-am plictisit de școala si de calculator. Nu stiu ce sa mai fac. Am 10 aproape la toate materiile și am o prietenă, de încredere. Stau intr-o scoala cocalara, deci nu mai sunt sanse sa imi fac alti prieteni. Fotbal nu joc sau orice alt sport de genul.
Stau cate 4-5 ore pe PC zilnic, dar nu in fiecare zi. Imi place sa citesc si mi-ar placea sa ies afara, daca as avea unde sa merg. Stau la sat si ma plictisesc. Ce să fac?

3 răspunsuri:
| gingergirl1 a răspuns:

Asculta muzica,deseaneaza,urmareste filme, seriale, iesi prin curte, iesi cu prietena.ta prin parc, plimba-te...happy

| alinaiuliana89 a răspuns:

Salut, eu spun sa faci ceva miscare, chiar daca nu vrei sa faci sport, doar incearca sa alergi, sau citeste carti, uita-te la filme, iesi cu prietena ta, chiar daca stai la sat nu inseamna ca trebuie sa te plictisesti, sunt o gramada de chestii pe care le poti face si sa fi in varf de munte, asta depinde de tine daca vrei sa le faci, un om nu se plictiseste atata timp cat vrea sa faca ceva, acum tu ti-ai pus intrebarea esti dispus la alte activitati? scrie-ti pe o foaie tot ce iti place sa faci sau ce ti-ai dorii si incearca sa faci cate un lucru pe zi din lista big grin bafta si nu te mai plictisii pe bune esti tanar ce-o sa faci la 80 de ani?

| MeyCara a răspuns:

Buna! Hmm, sa vedem: te poti uita la un serial ca de exemplu: The Mentalist, Mesaje de dincolo, Doi barbati si jumatate, Cautatori de comori, Sherlock Holmes and Doctor Watson, Grey's Anatomy, sau te poti uita la un film: Crazy Stupid Love, Corpse Bride, Despicable me 1 si 2, Ted, The First Time. Carti de citit iti recomand Agatha Christie. De iesit undeva nu stiu ce sfaturi sa.ti dau deoarece nu stiu de unde esti, dar poti iesi oricand cu prietena la un suc. Pari un baiat destept si sunt sigura ca nu ai motiv de plictiseala. Sper ca te.am ajutat!winking