| anonim_4396 a întrebat:

Am 12 ani si 2 luni, par pubian, par la subrat cam de un an, am si acea secretie albicioasa, putin abundenta si nemiroasitoare dinaintea primului ciclu, am multe cosuri pe fata si uneori ma doare putin burtica mai jos de buric... credeti ca imi vine menstruatia pana la Craciun? multumesc mult

9 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Eu nu iti doresc!
E naspaaaa rau straight face
Zici ca faci pe tine si absorbantele sunt incomode...nasoool.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Sigur ca va veni, stai linistita.

| anaid a răspuns:

Dupa detaliile pe care ni le-ai dat ai toate sanselewinking

mlm
| mlm a răspuns:

S-ar putea sa iti vina, noi nu iti putem spune cu exactitate daca iti va veni pana la Craciun sau nu, nici un medic ginecolog nu iti poate da un raspuns precis la intrebarea ta.

| cioko19 a răspuns:

Ei, stai linistita draga. nu trebuie sa te grabesti.
Toate vor veni la randul lor.
:*

| Puiutz a răspuns:

Buna:*. acum incepi sa te maturizezi. eu zic sa fi pregatita. e posibil sa vina nu peste mult. dar sa nu`ti faci griji. nu e chiar asa de rau. va dura cateva zile.cat timp va fi mai incofortabil. dar dupa va fi bine. si vei sti ca ai scapat luna astahee hee.
te pup:*

| kitty_8919 a răspuns:

Ai multe semne de care iti poti da seama ca probabil o sa iti vine pana la craciun. dar nu inteleg de ce vrei sa iti vin si abia astepti.iti garantez eu ca dupa ce o sati vina nu o sa fii pre incantata de lucrul acesta.

| msgirl a răspuns:

Dupa parerea mea... daaaaaaaaaaaaa... cu siguranta

| danutza_8181 a răspuns:

Nu conteaza daca pina la craciun sau nu... dar cred ca da... e cam neplacut acest lucru dar ce sa facem daca suntem femei asta nie dat nou...