| anonim_4396 a întrebat:

Am 12 ani si 2 luni , par pubian , par la subrat cam de un an , am si acea secretie albicioasa , putin abundenta si nemiroasitoare dinaintea primului ciclu , am multe cosuri pe fata si uneori ma doare putin burtica mai jos de buric ... credeti ca imi vine menstruatia pana la Craciun ? multumesc mult

11 răspunsuri:
| alexdop21 a răspuns:

Rabdare si vei vedea

| faranume a răspuns:

Dc intrebi asta?straight face
E cv legat d Craciun ca nu intlg.

| faranume a răspuns:

Nu poti stii cand iti vinehappy

| dulcika a răspuns:

Buna.

si eu eram la fel, ma tot intraba cand o sa-mi vina menstruatia, dar intr-o seara pe neasteptate mi sa patat chilotul, apoi dimineata la fel...si chiar seara pana sa adorm ma tot intrebam cand se va intampla...
ai rabdare ca o sati vina...
poate fi pe neasteptate
pa

| Misterious a răspuns:

Permite-mi sa rad.pana la Craciun.atunci vine Mosu oricum vrei sa iti aduca si cadou. bun rolling on the floor.eu am avut secretia timp de 2 ani si abia duppppa mi-a venit mentruatia.asa ca ia aminte de la vorbele lui alexdop happy

| gyanina a răspuns:

Ciclul iti vine dupa aproximativ 2 ani ce te tezvolti cum zici uh acolo cu parul si cu aleahee hee) dar s-ar putea sa iti vina daca te doare burta sau s-ar pute sa fie doar niste crampebig grin parerea mea este ca ar trebui sa ii spui mamei tale pentru ca ea este femeie si stie mai bine ca are experienta ca sa zic asabig grin... sau cerei sfatul unei verisoare sora matusa etctongue stai flex nu cred ca ai nimic mai peste un an poate iti va veniikiss

| MMady a răspuns:

De ce permiteti publicarea a astfel de magarii?

| nu conteaza_8511 a răspuns:

Ce urat vorbesti, @ovisoo! Daca nu ai chef sa auzi de "secretiile ei", de ce ai mai raspuns?

| Melly a răspuns:

Probabil ca dah dah mai bine te bucuri ca inca nu o ai big grin nu te ingrijora la urma urmei o sa iti vina si tiebig grin

| cucubauuu a răspuns:

Vrei sa nu te prinda Mosul pe rosu? lasa-ne cu secretiile tale

| RoX1 a răspuns:

Da, probabil ca da

odata ce ai acea secretie albicioasa.neintarziat apare si menstruatia. oricum bucura-te cat poti de zilele care ti-au mai ramas happy [[fara menstruatie sau dureri. zichee hee ]]