| zuza9999990 a întrebat:

Am 12 ani si nu stiu cum sa ii spun bunicii mele ca mi. a venit ciclu, pentru ca mama mea este plecata in strainatate si am o sora.

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Dar nu e nimic anormal, adica la urma urmei si bunica ta a trecut prin asta, deci stie ce sa faca. Pur si simplu, te duci la bunica ta si ii spui "auzi... bunico/mamae [cum ii zici tu] mie... mi-a cam venit. ciclu" vezi si tu cum formulezihee hee.
Succes!

| lo a răspuns:

Vorbeste cu mama ta(la tel)si ea poate vorbii cu bunica ta. Daca sora ta este mai mare poti vorbii chiar cu ea. Oricum trebuie sa vorbesti cu cineva, deoarece o mica indrumare iti trebuie chiar daca nu e mare filozofie cu cilclul asta.

| oreooooo a răspuns:

Draga mea, vorbeste cu sora ta apoi cu bunica ta si mai in gluma mai in serios spune-le. trebuie sa le spui urgent. si eu am 11 ani si 5 luni si nu mi-a venit inca si nu stiu daca e normal sunt destul de dezvoltata adica am 1, 58m si din punctul meu de vedere sunt cam grsa am 49 kg. ma rog nu asta conteaza. spune-le bunicii si surorii tale oricum. te pup succes!

| zuza9999990 explică:

Da sora mea are 17 ani

| Valy4 a răspuns (pentru zuza9999990):

Atunci daca sora ta are 17 ani poti vorbi si cu ea.