| miru2000 a întrebat:

Am 13 ani si inca nu mi-a venit ciclul...dar gasesc in fiecare seara pe chilot niste scurgeri albe...Pot fi semne ca o sa i-mi vina ciclul?

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

In viitorul apropiat iti va veni si tie menstruatia, scurgerile albe sunt semne ca ar trebui sa-ti vina

| LifeIsColour a răspuns:

Buna,nu neaparat,acea chestie alba se numeste secretie,si,inainte sa imi vina ciclul si eu am avut probleme,am fost chiar si la medici insa, mi s-a spus sa nu mai abuzez in acest mod, sau mai bine zis sa nu-mi fac griji, este ceva normal, se intalneste la majoritatea adolescentelor.Deci,nici tu nu te ingrijora, menstruatia o sa-ti vina la momentul potrivit, si ar trebui sa te simti norocoasa ca ai 13 ani si inca nu ti-a venit.Este bine pentru sanatate din cate stiu eu,astfel vei intra la menopauza mult mai tarziuwinking,ceea ce este un avantaj.Mie,dupa ce mi-a venit menstruatia, aceasta secretie galbena mi-a disparut treptat, probabil asa o sa ti se intample si tie. Daca hotarasti sa consulti un medic, nu-i nicio problema, insa eu sunt de parere ca inca nu este momentul si nici nu ai de ce.Pa-pa!happy

| karrry9999 a răspuns:

Da pot dar poate fi si o infectie si mie mi-a venit tot pe la 13 jumate acum am 14 dar nu s-a stabilizat, dar cand o sa-ti vina prima data o sa te doara burta putin, dar nu te ingrijora e urut sa ai ciclu e o grija in plus.

| IsAbElLaSwEeT a răspuns:

Da.

| AlexaEly97 a răspuns:

Nu trebuie sa iti vina neaparat la 13, se poate si mai tarziu(14; 15)depinde de organizmul tau.