| NimeniCelebru a întrebat:

Care dintre voi a mers in Italia, Verona?
Va rog sa-mi spuneti cateva pareri. Cei care locuiesc sau au locuit, puteti sa-mi ziceti cum este scoala? In clasa a 7 a, anul viitor, o sa plec acolo si as vrea sa stiu despre ce este vorba.
As dori si niste site-uri de pe care pot invata limba italiana.
Multumesc anticipat.
Fundi':X

Răspuns Câştigător
| Nokitochikushi a răspuns:

Salut... am fost in Italia locuiam in Roma, din cate stiu prietenii mei de acolo romanii" spun ca italienii sunt foarte duri cu romanii... astea smechri romanii iau batae fiindca is tupeisti iar italienii sunt in gasca si drogati si vin si te bate iar daca esti cuminte face misto de tine si ramai fara bunuri. sunt foarte prostii astea din Italia nu ai ce sa inveti de la ei. frumusetea este doar locul si numele.
Te-as sfatui sa ramai in tara si sa faci aici macar generala happy de exemplu majoritatea au ramar repetenti. fumeaza in ora se iau de profesori, nu exista nici o picatura de disciplina acolo.

Iar site de invatat lb Italiana nu am auzit... dar poti scrie pe google carte+ cd lb Italiana si iti procurezi si asculti acasa pai cd sa mearga si e totu' ok. happy
Sper sa iti fie de folos. happy