| anonim_4396 a întrebat:

Am 14 ani si sunt pe terminarea clasei a 8 a.Eu nu mai vreau sa continui liceul, vreau sa fac la 16 ani seralul si sa fac pana ce termin tot.Motivul este ca la liceu tipa pe tine,te streseaza, enerveaza.La seral este mai simplu si nu te pune sa inveti atat de mult, te lasa mai usor. Fain este ca fac ore dupa amiaza.

Răspuns Câştigător
| WaterDrop a răspuns:

Pff, te inteleg perfect! Niste animale astia de la scoala, profesori parca le zice. Eu la varsta ta, renuntasem la scoala de mult si imi rupeam carca cu saci de 100 kg pentru 5 lei pe zi, ce viata buna pentru ca acum m`au facut puternic si ma pot bate cu oricine, sunt tare in viata.

1 răspuns:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Doar ca trebuie sa iti gasesti un loc de munca din vara. Si va fi greu la varsta ta si fara nici o calificare. Cel mai usor este sa mergi undeva la tara, unde se cresc animale, fiindca acolo au nevoie de ingrijitori fara studii, dar tineri, care sa poata munci din greu.