| adrianolah1 a întrebat:

Buna ziua TPU, am o problema cu care ma confrunt acum.
De curand am terminat profesionala de 2 ani la liceul in care eram,am absolvit,iar eu voiam sa imi continui studiile.
Dar am aflat ca la liceul meu nu se pot continua studiile in cazul meu,asa ca eram nevoit sa caut alt liceu care accepta programa de invatamant Seral.
Am gasit un liceu,dar problema este urmatoarea:
La liceul acesta,profilul seralului este "Tehnician in industria textila",eu cand eram la profesionala eram la profilul "Alimentatie publica".
Intrebarea mea este: Daca continui seralul acesta,si i-au diploma de bacalaureat, este posibil sa ma pot duce la facultatea de cibernetica, informatica/economica?
Oare are vreo legatura profilul seralului cu bacalaureatul? adica ma pot duce doar la facultati cu profilul pe care il aveam si la seral?
Vreau un sfat din partea voastra.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Profilul liceului absolvit nu are nici o importanta, poti merge apoi la orice facultate vrei, importante sunt diploma de bacalaureat si reusita la admitere.

| adrianolah1 explică (pentru Ioandelasal):

Iti multumesc enorm de mult, raspunsul tau mi-a fost de folos.
O seara placuta sa ai happy

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, se poate happy

Poţi să te înscrii la ORICE facultate doreşti!
NU contează ce liceu/profil/specializare ai absolvitwinking

Toate cele bune!