| Laurentiu9637 a întrebat:

Am 14 ani si vreau sa-mi fac tatuaj... de la cati ani se poate face? sau,, un tatuaj temporar happy

Răspuns Câştigător
| ReadZore a răspuns:

1. Il poti face la 14 ani cu acordul parintilor.
2. Il poti face singur fara sa ai nevoie de vreun acord la 18 ani.
3. Il poti face singur la varsta asta doar daca cunosti pe cineva in aceea rubrica o relatie ceva.
4. Funda?

4 răspunsuri:
| ILadyInBlack a răspuns:

Mda. daca vorbim de un tatuaj temporar il poti face de la orice varsta doresti, dar sincer nu-ti recomand, nu dureaza atat de mult pe cat se zice, iar un tatuaj permanent de la varsta de 16 ani, numai cu acordul unuia dintre parinti si insotit de acesta, sau dupa 18 ani.

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Persoanele autorizate au in contract prevederea de a nu face tatuaje permanente persoanelor sub 18 ani, fara acordul scris al tutorilor legali ai acestora. Daca parintii reclama, pot pierde autorizatia si li se pot cere despagubiri. Poti face un tatuaj temporar.

| Laurentiu9637 explică (pentru Danut_Popa_1961):

Da. da nu vreau sa fie nu stiu ce tatuaj. as vrea sami scriu pe antebrat 2pac sau Tupac happy

| ReadZore a răspuns:

1. Il poti face la varsta asta cu acordul parintilor.
2. Il poti face fara sa ai nevoie de acord la 18 ani.
3. Poti sa il faci la varsta asta si fara acordul parintilor daca cunosti pe cineva sa ai vreo relatie tu dar dupa vei fi pedepsit/certat/batut/nimic. Depinde de parinti
4. Funda? big grin