| stefys96 a întrebat:

Am 14, par pubian si axial, dar si o secretie albicioasa pe chiloti de aproape un an. Cand o sa-mi vina ciclul?

4 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

In curand, stai linistita! :*

| ascovit a răspuns:

Nu peste mult timp

| RoxAnana a răspuns:

Cand va fi momentul potrivit. noi nu putem stii. si sa stii ca secretia e un lucru normal

| Bii26 a răspuns:

Bună
Eu am 11 ani şi 8 luni şi mi-a venit ciclul.
Nu ştiu de ce aştepţi aşa mult? Să ştii că după ce o să-ţi vină, nu o să mai fii aşa de entuziasmată.
În legătură cu când îţi va veni ciclul, nimeni nu poate şti! Totul depinde de genetică. Şi asta e adevărat 100%. Şi mamei mele i-a venit ciclul tot la 11 ani în clasa a V a. Deci, poţi să o întrebi pe mama ta. Fără pic de ruşine. Ea trebuie să fie cea mai bună prietenă a ta.
Încă un sfat:Secreţia albicioasă trebuie să vină de cel puţin 2 ani.Mai ai de aşteptat puţin, dar nu foarte mult.
Pa, pa