| deutza_3149 a întrebat:

Am 15 ani 1, 60 si 57 kg incerc sa slabesc dar nu reusesc sa ma abtin de la mancare ( de fapt nu mananc mult dar mananc seara). Ce sfat imi dati?

9 răspunsuri:
| OanaG a răspuns:

Hmm. un pic de sport si mai multe fructe si legume n`ar strica.

| Bianca_3626 a răspuns:

Pai in inceput ti-as recomanda sa practici un sport, sala. Te poti rupe de ora ca sa alergi putin prin parc nu?
Apoi poti incerca sa tii o dieta.Mananca bine dimineata la pranz putin si searamai deloc.Sa nu mananci supa ora7:00.
Nu uita.Sa faci mult sport.Succes:X

| l0rre a răspuns:

Eu zic sa mananci dimineata mult, o gustare, apoi pranzul si inca o gustare.seara iesi in oras.asa o sa arzi o parte din caloriile pe care le-ai acumulatpe timpul zilei, si nu iti v-a mai sta gandul la mancare.Cand ajungi acasa, sa nu treci prin bucatarie, sau sa nu faci greseala sa zici "las ca azi fac o exceptie si mananc"
succes

| Miha a răspuns:

Pai de acum nu mai manca seara incearca sa mananci pana in ora 18-19, dar daca tie chiar asa foame incearca ceva usor, un fruct, o legumawinking
Daca vrei sa slabesti trebuie sa faci si sport, fa cateva abdomene seara la culcare macar 10 abdomene de 4 ori si intre ele sa ai pauzahappy Dar iti pot recomanda un produs Siluet R Plus am auzit ca este foarte bun si ca in 6 zile fara sa faci efort slabesti 2 kg sau chiar mai multhappysi este si ieftin 19 lei sau chiar mai putin in unele farmaciibig grin
Bafta:*

| Dizzy a răspuns:

Pai incearca sa mananci mai mult ziua si seara n-o sa-ti mai fie foame.si daca mananci mult incearca sa nu amesteci mancarurile si sa mananci incet.

Incearca sa faci aceste exercitii zilnic: http://www.youtube.com/watch?v=sWjTnBmCHTY

| Baby a răspuns:

Ascunde seara friptura sau tot ce ti se mai pare tentant si impuneti sa nu mai mananci. Mananca mesele regulat.intre mese eventual poti rontaii niste batoane fitness...sau ceva pe baza de cereale, porumb. Dimineata mananca niste cereale cu lapte sau mai cauta pe internet diete din astea.
Deci seara numai fructe. Eventual un iaurt de fructe.sau un suc natural. Sper ca te-am ajutat:*

| bradysandro a răspuns:

Mananca mai putin seara

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Arunca masa de seara.

| ionut_3916 a răspuns:

Sport...nu inteleg de ce toti pustii si adolescentii fug de sport...