| Maria40 a întrebat:

Am incercat sa tin dite dar nu pot sa ma abtin de la mancare,mananc intr-una chiar daca nu mi-e foame tot mananc,am incercat sa beau multa apa sa mananc multe fructe si legume dar nu a mers,MANANC INTR-UNa,ce solutii imi dati, sfat va rog?
Funda :*

2 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

In primul rand, daca nu vrei cu adevarat, nu reusesti. Daca nu esti dispusa sa iei sacrificii, sa suferi, sa induri, nu te mai apuca, n-o sa ajungi nicaieri.
Si presupunand ca scopul acestor diete este sa slabesti, mai bine te-ai apuca de exercitii. De ce? Mai sanatos, mai usor, mai rapid.
Tinand cont ca tu nu te poti abtine nici de la mancare, nici nu vreau sa ma gandesc cum ai reactiona dupa 2 zile de sport, cand obosesti, si ti-e lene.
Gandeste-te inainte cat de mult vrei sa slabest (cat de mult ca si vointa, nu ca si kg), si daca vrei sa se intample asa, peste noapte, las-o balta. Apuca-te de treaba cand esti dispusa sa lupti pentru ce vrei, pana atunci, mai ai de asteptat.

| Liviu a răspuns:

Depinde de ce varsta ai, primele cure de slabire le-am tinut pe la 15 16 ani.De atunci am pus picioru in prag.Nimic de zis mai mult, numai fac asemenea prostii Am putina burtica si eu, dar sunt om, nu sunt vedeta, nu sunt cine stie ce importanta pentru Romania sa imi pese.Sunt un tip normal, nu trebuie sa arat ca o vedeta.Cu bine cu rele, sunt sanatos si asta conteaza, trebuie sa intelegi ca nu vei reusi niciodata sa arati ca vedetele.In plus nu toti baieti plac fetele slabe, eu personal caut fete mai pufoase X_x blushing cred ca doar te vezi tu 'grasa' ca nu esti happy Eu am mult peste greutatea mea, cine ma vede mai mult de 80 90 nu imi dau, cand le spun cat am isi fac cruce xD