| TheAcee a întrebat:

Am 15 ani, de cand am inceput liceul imi place de o fata de la mine din clasa.Am observat ca de o perioada ea se uita la mine tot timpul, dar nu ma baga in seama.Nu sta in oras sta intr-un sat din apropiere.Nu cred ca are prieten.Problema este ca eu sunt foarte timid, dar si ea e timida.
Ce sa fac ca sa ma bage in seama? Cum sa o abordez?

Răspuns Câştigător
| DinaLov3 a răspuns:

Sunt fata,deci taci si asculta,stiu ce zic rolling on the floor Daca e timida si nu te baga in seama,e un semn bun,daca e indrazneata si nu te baga in seama e un semn rau.Ii ceri si tu un numar de telefon (la noi se aplica regula cu baiatul face primul pas),ii dai mesaje da nu incepi direct esti draguta hai sa ne intalnim o iei pe parcurs.Ii trimiti un measj cu ce faci si vorbiti ca de la prieten la prieten,dupa spune-i daca vreti sa iesiti la un suc (nu singuri prima data, se va simti rusinata) mai multi prieteni da nici sa fi tu singuru baiat sau ea singura fata, a da si important intra in vorba cu cele mai bune prietene ale ei, vorbesti cu ele si lor poti sa le spui ca iti place de ea, dar le rogi sa nu-i zica si ele o vor impinge spre tine.Nu trebuie sa iesiti neaparat sau din prima saptamana sa va sarutati...etc. ia-o usor, vorbesti cu ea si dpa o perioada ii zici si tu ca ii frumoasa, draguta, etc. si seara ii pui cate un semn ( :X :* ) si ii zici si tu dupa o perioada, ce faci ingeras (cum vrei tu sa o alinti) si incearca sa nu fi foarte indraznet. Sper ca te-am ajutat.

2 răspunsuri:
| Maj3stic a răspuns:

Hmm in clasa a 8 am fost intr.o situatie asemanatoare de cate ori ieseam in curtea scolii era o fata care era cu alta fata si se uita mereu la mine dar nu am vb cu ea.cand am trecut clasa a 9 am facut rost de yd ei am vb ce am vb m.am convins ca ii placea de mine si mi.a si spus dar nu am mai fost cu ea deaorece i trecusera sentimentele laughing

| 23Suiram a răspuns:

Daca se uita la tine inseamna ca asteapta sa faci primul pas. Si eu sunt timid si tare greu reusesc sa intru in vorba cu cineva. Intreab-o daca ar deranja-o sa stai cu ea in banca la ore. De ce vrei sa stai? Pentru ca seamana foarte mult cu viitoarea ta prietena. Daca accepta, nu mai sta pe ganduri. Unii te vor invidia, vor face glume, dar tu esti pe cale sa obtii ce vrei. Daca refuza, asta inseamna ca se lasa greu.Totusi ai spart gheata.