| gheorghe33 a întrebat:

Am 15 ani ( merg pe 16 ) si sunt cam plinutz, nu obez, dar totusi se observa ca "am ceva in plus ", problema este ca de cand ma stiu mananc chiar foarte putin, cel mult de 2 ori pe zi...desi in ultimul timp manac doar o data pe zi si atunci doar salata sau alte mancaruri pentru regim, observ cum alti baieti pe care ii cunosc mananca f f f mult:O:O:O.si sunt ca o scandura eu daca manac mai mult sau o mancare "grea" parca deja ma simt plin de la inceputul lunii iunie tin regim ( nu ma manac mult...doar o data pe zi dulciurile fiind excluse ) totusi am slabit doar 2 km si ceva ce ar trebui sa fac? vreo idee care m-ar putea ajuta?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
3 răspunsuri:
| hackey a răspuns:

Degeaba te infometezi fara sport. Alerga macar jumatate de ora pe zi si mananca la fel ca pana acum

| hackey a răspuns:

Mersul pe jos pentru slabire e egal cu zero. Bine ca faci macar atata miscare dar nu suficienta!
Alearga vreo 20-30 min pe zi daca ai timp

| gheorghe33 explică:

Scuze am uitat sa adaug fac si sport tongue pe langa 30 min dimineata merg zilnic cate 6 km pe jos ( stau mai departe de oras ) plus o data sau de doua ori cu colegi cu mingea sau pe deal. nu prea stau acasa tongue