| DianaAndreea90 a întrebat:

Am 15 ani si am parul foarte lung pana la fund, fara breton as vrea sa ma tund dar nu stiu cum mi-ar sta bine a-si vrea sa ma tund in scari si sa imi fac breton, ce parere aveti miar sta bine?

http://www.prieteni.ro/uploads/albumfoto/624080_anahi15. jpg ca ea vreau sa fiu dar eu am parul mai saten deschis cea de la avatar sunt eu dar nu stiu daca va dati seama ...chiar bine cum mi-ar sta

11 răspunsuri:
| PuяpℓeMusic a răspuns:

Bunahappy
Cred ca ti-ar sta binebig grin:*

| NoName0011 a răspuns:

Ai un par lung, nu il taia du-te la un coafor sa iti deie o forma care ti se potriveste.

| Boo a răspuns:

Pai depinde si cum ai fata.
si depinde si de par.
oriqm te tunzi mai scurt.cred ca asa e si mai usor sa-ti ingrijesti parul

| scumpik a răspuns:

In primul rand tunsoarea trebuie aleasa si in functie de forma fetei.
Faţa rotundă
Dacă vrei să subliniezi forma feţei, păstrează părul departe de ea. În acest fel vei scoate în evidenţă pomeţii, poziţia gurii, şi expresivitatea ochilor. Părul, fie că este scurt, fie că îl laşi lung, trebuie tapat în vârful creştetului. Pentru asta, ai nevoie de o perie rotundă care sporeşte volumul părului, şi o spumă fixatoare uşoară. Altă modalitate de a mări volumul, este să te usuci cu capul în jos. Astfel, vei subţia aparenţa feţei şi o vei face să pară mai lungă.
Faţa ovală
A avea un astfel de tip de fizionomie este o binecuvântare pentru că aproape orice tip de tunsoare te prinde foarte bine. Tunsorile pot fi lungi sau scurte, franjurate sau drepte. Pentru acelea care au faţă mică, e bine să evite o tunsoare în franjuri, pentru ca îi va da o aparenţă de păpuşă. Cele mai indicate sunt buclele lungi şi largi.
Faţa lungă
O tunsoare scurtă şi dreaptă nu va face altceva decât să îţi lungească şi mai mult faţa. Evită taparea părului şi buclele scurte. Oferă volum în părţile laterale, ca sa avantajezi forma feţei. Nu lăsa părul liber să-ţi cadă pe faţă.
Faţa pătrată
Nu se recomandă tunsorile scurte. Părul lung, lăsat pe spate, este alternativa cea mai indicată. Poţi să-ţi faci şi câteva bucle largi şi abia sesizabile. Pentru ca faţa să pară mai îngustă, tapează părul în creştet şi în laterale.
apoi un lucru important ar fi alegerea bretonului. te sfatuiesc sa citesti aicihttp://stil.acasa.ro/......tale.html. iti mai dau un mic sfat nu-ti lua mult de tot din lungime pentru ca vei regreta.la fel am avut si eu parul lung si culoarea ca al tau si m-am tuns in scari foarte scurt si iti spun sincer ca nu-mi venea sa ies pe strada. pur si simplu coafeza "si-a batut joc de capul meu"asa ca dupa ce te hotarasti ai grija la cine mergi sa te si tunda; pupiki

| DianaAndreea90 explică:

Da dar m-am saturat de aceeasi eu mereu vreau o schimbare

| wdsasd a răspuns:

Eu zic sa il lasi sa mai creasca putin... e pacat sa il tunzi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da da, scurteaza-l neaparat, ca daca e lung pina la fund cind te asezi pe wc sa faci kk, faci pe elhee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic ca ti-ar sta bine. Important e sa iti placa tie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai parul drept iti va sta foarte bine si asa ...sau poti sa te tunzi bob pentru ca inca se mai poarta.

| sht3ef a răspuns:

Pai ar trebui sa ceri un sfat unei coafeze.

| marynanikole a răspuns:

Nu, este urata tunsoarea si eu am tot 15 si am incercat mai de toate si acum imi pare asa de raw ca am parul scurt, daca vrei sa te tunzi gaseste ceva cu adevarat frumos si nu scurt de care sa nu iti para raw dupahappy