| Strop_7659 a întrebat:

Am 15 ani şi până acum nu am avut niciun prieten. Mă consider urâtă, plus că port aparat dentar. Toate prietenele mele au avut macăr un iubit până acum. Nu sunt o neîngrijită şi nespălată, doar că nu ştiu ce se întâmplă!

4 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Hei,hei,hei,nu esti urata, sa stabilim astahappy
Nu esti pentru ca nu ai cum.Nu exista fata/femeie urata, exista cea care nu se ingrijeste si nu pune pret pe valoarea ei ca femeie, iar tu nu esti asa
"Plus ca port aparat dentar"-apartul dentar pentru mine e ca si un corset medical, te ajuta sa iti indrepti o problema care te-ar afecta peste ani.Singura diferenta e ca aparatul e vizibil si corsetul nu.Cat de fraier sa fii sa nu vezi dincolo de asta si sa cataloghezi o persoana doar pentru ca isi vrea propriul bine?
Apoi,daca ai intalnit genul asta de persoane superficiale,inseamna ca e ceva in neregula cu tine, sau cu ei?
O persoana care sa te merite, te va vrea asa cum esti.

| Francesca17 a răspuns:

Buna,Draga mea!
Nu este bine ca de la aceasta varsta sa ai un iubit! Iubitii sunt de la 16 ani. Aparatul dentar este pentru a iti face o coroana a dintilor superba! El se da jos peste cativa ani! Iar apoi vei avea dintii mult mai super ca prietenele tale! Si eu port aparat Dentar de 3 saptamaniwinking!
Uite un sfat:Acceptati fizicul asa cum este si iubestete asa cum esti eu cred ca esti o fata foarte frumoasa! Incearca sa nu te mai critici despre tine toti oamenii sunt frumosi in felul lor si nu este nimeni urat doar diferiti! Nu incerc sa spun ca lumea e perfecta noi avem si defecte, dar si multe calitati! Ai prieteni? Nu multi sa ai si sa nu te ajute la nevoie! Sa ai 2-3 dar care sa te ajute prietenii sunt cei care te sustin! Sau daca nu ai prieteni pe care sa te bazezi nu uita ca cel mai bun prieten este Mama care ti-a dat viata! Daca e decedat sa stii ca ea inca te mai iubeste de acolo din cer! Si nu uita Tu esti singura care iti poate da incredere in tine!
Simtete Bine in pielea ta sunt sigura ca esti o fata deosebita kiss!
Nu uita aparatul dentar nu te face sa fii mai prejos ca celalalte fete, iar despre chip nimeni nu este urat doar diferiti! Iubitii o sa vina si timpul lor crede-mawinking!
Numai Bine love struck!
Sper ca te-am ajutat!
Funda puppy dog eyes?

| Ziiziii a răspuns:

Ce te doare pe tine ca ele au avut sau au? Lasa ca poate de aceea nu ai niciun prieten pentru ca nu e timpul potrivit.Stii cand o sa iti gasesti un prieten? Chiar atunci cand nu te astepti tu,asa a fost si cu mine, imi doream mult, dar chiar atunci cand nu imi doream s-a intamplat sa am.Lasa pe restul sa fie fericiti cu niste broscoi(scuze nu vreau sa jignesc), dar tu vei trai fericita cu un print adevarat.kiss... Sper c te-am ajutat.:X

| Alice1122 a răspuns:

Ramai liniștita ai timp berechet pentru iubiți