| ImiPlaceCeapa a întrebat:

Am 15 ani, sunt in primul an la liceu etc.Este fata in a 8-a pe care o plac, dar nu prea am cum sa vorbesc cu ea.As vrea s-o intreb daca vine la bal, dar nu stiu cum s-o fac, adica... nici nu ne cunoastem, nici numele nu-l stiu.Pareri?

3 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

Cauta vreo prietena de-a ei sa o intrebi ceva detalii despre ea. Daca o vezi, intra in vorba cu ea, poti sa o intrebi direct daca se duce la bal, si daca are partener, si daca nu are, ai vrea sa o inviti, si te-ai simtii onorat sa accepte. happy

| neutrino a răspuns:

Te duci la ea, o saluti, te prezinti si apoi ii spui tot ce ai pe suflet. Dupa aceea o rogi sa vina cu tine la bal.

| Ana00005 a răspuns:

1.Vorbeste cu ea.Cunosteti-va
2.Dupa ce ati devenit prieteni si dupa cateva iesiri cu gasca invit-o la intalnire (nu cinestie ce, o pizza, un suc)
3.Afara opreste-te cu ea in parc si ofera-i o floare (vezi sa nu fie buruiana), fa-i niste complimente
4. Dupa ce ati devenit prieteni mai buni, spuine-i ca o placi. Daca accepta si deveniti iubiti asteapta pana se mai apropie balul si invit-o
5.Si toate asta daca nu are deja un iubit.
Sper ca te-am ajutat.