| Razvan_Ghiarasim_1996 a întrebat:

Am 16 ani si am facut greseli si parintii mei si-au pierdut increderea in mine cum as putea sa ii fac sa isi recapete increderea?

Răspuns Câştigător
| VadTot a răspuns:

Salut prietene! Scuza ma ca voi fi un pic dur cu tine si parintii tai, dar probabil parintii tai au uitat ca si ei la randul lor au trecut si ei printr o copilarie..adolescenta smd..La Varsta care esti este normal sa mai faci si unele prostioare specifice varstei actuale.Asta nu inseamna ca nu te mai poti indrepta si deveni precum vor parintii tai..Asta Depinde doar de tine si anturajul care te inconjoara,! Daca ai un grup de prieteni mai dubiosi"iti recomand sa stai mai departe de ei ok? Parintii tai vor sa se bucure de tine sa se mandreasca de tine.si sa le oferi cat mai multe motive ca ei sa fie mandrii de tine. Nicidecum sa i intristezi ca te a adus pe lume! Esti la varsta la care caracterul tau se formeaza. intr un fel sau altul Asta depinde doar de tine si parintii tai si anturajul de care esti inconjurat.totul conteaza foarte mult pentru viitorul tau! Cu toate ca ai o varsta destul de frageda Trebuie totusi sa incepi sa te gandesti pe ce drum vrei sa mergi! Pe unul plin de soare si Flori Frumoase sau pe celalalt plin de ghimbi cenusiu si deloc frumos.Intelegi metafora mea?
Deci tu ce alegi?

8 răspunsuri:
| k1fighter a răspuns:

La varsta asta e normal sa faci unele "prostii".Sa stii ceva, parintii niciodata nu isi pierd increderea in copii lor, numai ca se tem pentru ei sa nu pateasca ceva. Daca as fii in situatia ta, m-as potoli o vremewinking si inca ceva...as pune putin mana pe carte pentru ca ei sa vada ca nu mai sunt ca inaintehappy Bafta. Sper ca te-am ajutat.

| Razvan_Ghiarasim_1996 explică (pentru k1fighter):

Multumesc pentru sfaturi

| viktorr1999 a răspuns (pentru k1fighter):

Ipocrizie maxima! Citesti o carte numai ca sa creada ca te-ai schimbat? E o idee jalnica, parintii de cunosc atat de bine incat o sa isi de seama din prima ce urmaresti.

| k1fighter a răspuns (pentru viktorr1999):

Prietene ma refeream ca daca rezultatele de la scoala se imbunatatesc si perseverezi in acest punct de vedere, ei ii vor acorda increderea necesara copilului lor.Have fun

| Costache_Tin_1956 a răspuns:

In viata greselile se platesc. Parintii iarta greselile copiilor, mai devreme sau mai tarziu. Stii foarte bine ce asteapa parintii tai de la tine. Vorbeste cu ei si explica-le ce rau iti pare ca ai gresit. Mai departe depinde de tine dar nu uita: greselile se pot ierta dar, nu se uita. Bafta!

| condru a răspuns:

Omule...sunt parinti tai si nu au cum sa isi piarda increderea in tine! fi mai cuminte data vitoare

| Razvan_Ghiarasim_1996 explică:

Multumesc mult pentru sfaturi!