| angel_3538 a întrebat:

Am 16 ani si am fc prima data dragoate dar cu prezervativ,,, dar ma tem saa nu ramin insarcinta.in timpul dragostei nu m-a durut tare... pot sau nu?

5 răspunsuri:
| Gεσяgιαηαα a răspuns:

Pai daca ai folosti un prezervativ nu ai cum sa ramai deoarece ele pentru asta sunt facute.

| Pisoiul a răspuns:

Mai sa nu faci, nu stiu ce aveti voi toti intrebarea asta trebuia posta la sectiunea Dragoste si Sex.Eu spun ca doar cu sotul tau ar fi bine sa faci dragoste nu la 16 ani mergi sa faci in veceu public s-au stiu eu unde. Daca esti virgina si folosesti un prezervativ si prima data nu ti-a curs sange nu ti s-a rupt himenul.Mai bine asteapta si nu fac dragoste la asemenea varste ci doar la 18+ nici decum la 16 ani ce e in capul tau.Si doar daca s-ar rupe prezervativul e risc sa ramai insarcinata daca nu se rupe nu e risc dar mai bine asteapta pana la 18+ ani.Si nu e risc sa ramai insarcinata.Dar e risc sa se rupa prezervativul.Mai bine sa nu faci sex de la varsta ta.

| arhanghelu a răspuns:

Daca nu era sparta "caciulita" nu ai cum sa ramai insarcinata deoarece nu ai fost "insamantata"winking

| Geo_6329 a răspuns:

Nu trebuie sa te doara sau sa nu te doara ca sa ramai insarcinatalaughing).Nu e absolut nicio durere straight face. daca nu esti atat de sigura fa un test de sarcina SI data viitoare ai grijabig grin

| marmeladka a răspuns:

Mai bine consulta un medik