| cata008 a întrebat:

Am 17 ani si 1.75, e posibil sa mai cresc in inaltime?

9 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Da. Nu ai precizat daca vrei sa mai cresti sau nu.
Pentru a continua cresterea in inaltime poti sa faci innot, baschet, volei.
Pentru a incetini cresterea, sporturi care implica mai multa forta, haltere, culturism, lupte etc.

| daniDeeDee a răspuns:

Probabil cativa cm. happy

| Aly07 a răspuns:

Poate, de obicei o persoana obisnuita creste pana la 18-20 de ani happy.

| rey a răspuns:

Am 17 ani si 1, 80 chiar e posibil sa mai cresc? vreau sa am 1, 90.
Inaltimea e normala, nu ai de ce sa-ti faci griji, dar mie mi se pare ca tot mic sunt.
Chiar nu ai de ce sa iti faci griji.
have a nice day.

| Slavic a răspuns:

Daca fumezi nu vei creste daca vei lasa si vei minca sanatos vei creste mai nant

| BuBuLyNa a răspuns:

Practica un sport ca poate o sa te ajute sa cresti si nai repede! Bafta!winking

| hasegawa a răspuns:

Deja ai o inaltime care nu-ti creaza probleme, sora mea are 1, 80, cum se face ca sunt mai multe fete inalte decat barbati.Este o inaltime destul de multumitoare si roaga-te sa nu mai cresti...inca te mai poti dezvolta(creste in inaltime)

| cata008 explică:

Nu-mi fac griji pentru inaltime, dar as vrea sa mai cresc macar 5 cm

| ammy_6866 a răspuns:

la 17 ani, poate dar nu mult...nu ai de ce sa iti faci grisji