| DangerF a întrebat:

Am 17 ani si as vrea sa mi se vada si mie mai bine barba. Ar trebui sa o las sa creasca sau sa o rad mai des? Am auzit ca daca o iau creste mai des si mai aspra. No hate happy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E un mit aia cu rasul. Dacă era așa ne rădeam toți zilnic o lună și ne făceam vikingi. Barba crește genetic și hormonal. Unii n-au deloc.

Ca să se vadă evident trebuie să o lași să crească laughing. Sfatul meu e să o lași să crească dar săptămânal cam așa să o nivelezi cu o mașină de tuns sau foarfecă ce ai tu, că la vârsta asta tinde să fie cam alandala și asimetrică. N-o să fie fine știe ce, dar măcar să arate ok/îngrijit.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Într-adevăr, dacă te epilezi mai des, atunci va crește mai des și va fi mai aspră. Dacă vrei să fie mai vizibilă, atunci rade-o mai rar.

| Lizuca1234 a răspuns:

Nu uita ca totul tine de hormoni, mai precis de nivelul de testosteron samd pe care il "deții". poate ca nu o sa ai barba aproape deloc sau poate ca vei vi ca un padurar laughing mai asteapta nițel, totuși. știu ca sunt bărboșii la moda dar nah. moda asta va trece. poate urmatoarea va fi era "bărbieriților"

| jokerman878 a răspuns:

Las-o sa creasca!