| aerdaaerda a întrebat:

Am 17 ani si inca nu am avut parte de distractii pe la cabane, munte, mare, etc, doar cu prietenii. Am prietenu care au avut multe experiente de genul, insa eu nu am avut deloc si ma simt ca si cum as fi trecut prin astia 17 ani degeaba. Cand ii vad cate "excursii" au avut pe la munte, cate 15-20 insi, etc, ma simt foarte ciudat, eu neavand deloc. E normal sa ma simt asa?

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Te înțeleg, dar dacă nu poți acum din cauza părinților ai putea pe perioada studenției când ești mai independentă

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Normal, normă, adică regulă. Nu există o regulă care să îți recomande cum ar trebui să te simți când te compari cu alții.

| Andreeush a răspuns:

Ai stat închisă în casă până la 17 ani?

| aerdaaerda explică (pentru Andreeush):

Nu dar parintii nu m au lasat la astfel de oportunități, in afara localității

| Andreeush a răspuns (pentru aerdaaerda):

Nu toată lumea are aceleași oportunități.

| Dana2103 a răspuns:

Nu toata lumea isi permite