| 1989geanina a întrebat:

Am 17 ani si vreau sa ma mut cu iubitul meu dar părinții mei nu sunt de acord. Dacă aș pleca ce ar putea face poliția?

6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Te aduce înapoi la părinți.

| Catrice a răspuns:

Te duce înapoi cu forța, nimic grav.

| Sofer a răspuns:

Așteaptă pana faci 18 ani si după te poți muta. Si termina scoala.

| siriusblack98 a răspuns:

L-ar băga pe iubi al tău la bulău pentru corupere de minori. Copilă proastă. În aproape 9 ani de când activez pe platforma asta am întâlnit sute ca tine cu aceeași întrebare. Peste 1-4 ani toate reveniți tot cu una asemănătoare și anume:
" Bună TPU! Am 20-21 de ani și când aveam 16-17 ( unele chiar 14 ) am fugit de acasă cu iubitul meu. Acum avem 1-7 copii și îl văd că nu mă mai iubește/ m-a părăsit. Mi-am distrus viața și vreau să mor că nu mai suport. Ce mă sfătuiți să fac? Dau fundă". Eu pe voi vă sfătuiesc să mergeți la doctor după 18 ani și să cereți să fiți sterilizate ca să nu vă înmulțiți.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ești încă minoră. Când vei avea 18 atunci poți face ce vrei. Poliția te-ar aduce acasă cu forța pentru că părinții tăi încă iau decizii pentru tine.

| Iasmina1999 a răspuns:

Te duce inapoi la parintii tai. Eu as zice sa mai astepti pana implinesti 18 ani ca nu mai e mult happy