| Anoniim2903 a întrebat:

Buna TPU... vreau sa plec din tara cu iubitul meu si nu am inca 18 ani, si nu vreau ca parintii mei sa stie pentru ca sigur nu vor fi de acord...cum as putea face cu procura?

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Te a pocnit mirobolanta idee acum de Craciun sau pur si simplu vrei sa iti bagi prietenasul la parnaie pentru trafic ce persoane?

| LoveSleep a răspuns:

Dacă oamenii ar avea puțin creier viața nu ar mai fi așa penibilă. Cică tradițiile formează o țară. Nu-i așa. Oamenii fac țara asta de rahat iar tu, Ștephaniia dragă, te numeri printre ei. Du-te cu el, rezolvați voi cumva până la urmă, când o să ajungeți sunt sigur c-o să te descurci de minune ca prostituată.

| Neo12 a răspuns:

Îţi recomand să stai acasă.
Iubirea de la vârsta asta, nu e pentru totdeauna de cele mai multe ori.
Te fraiereşte el repede acu' şi după regreţi pe unde ai ajuns pe acolo şi ce ai ajuns (poate face orice din tine, odată ajunsă acolo).
Eu îţi zic să ai mare grijă ce alegere faci că după o să regreţi şi tot la ai tăi o să te întorci.
Fii cuminte! Termină liceul! După 18-20 fă ce vrei, nu acu'.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai cum sa faci si in plus cum sa pleci cand n-ai nici 18 ani? Si nu stiu nici parinti?

| LuciWv a răspuns:

Sti ce inseamna asta?
La 16-17 ani sau cat ai, sti tu ce e iubirea?
Poate ca tu il placi pe el, el tea loat la abureli ca mergem noi afara si ca facem casa acolo ca am eu bani si nu stiu ce.
Sti unde o sa ajungi daca pleci?
Nu pot sa zic aici, dar no sa fie lapte si miere cum crezi tu ca va fi.
1.Nai cum sa pleci fara acordul parintilor.
2.No sa fie cum crezi tu.
3.Mai bine tear interesa scoala.
4.Mai bine lasa-l pe "iubitul" tau,daca vrei sa-ti fie bine.
Cum a zis si suntserios,vrei ca sal bagi la inchisoare.
Mai bine scoateti gandurile astea din cap,lasa-l pe el ca nu e de tine,si pune mana pe carte ca mai e putin pana la BAC.winking
Sper ca vei lua in seama ce ti-am spus, si ca o vei lua de buna, si-l vei lasa.
Alt fel n-am ce face o zic, vei ajunge la produs il alta tara, si nu te va scoate nimeni de acolo.
Bafta

| Vanqu1sh a răspuns:

MAI BINE SA ITI VEZI DE UN VIITOR SIGUR, cand o sa il asiguri atunci poti sa incerci sa te iubesti tot restul vietii, cand faci pe dos le pierzi pe amandoua, baga'ti mintile in cap

| fataciocolata a răspuns:

Asteapta sa faci 18 ani, Pana atunci poate te vei razgandi.