| Andrwi a întrebat:

Am 18 ani si multi prieteni dar si fete imi spun ca ma port copilaresc încă, si cam asa este. Cum m.as putea maturiza sau schimba asta?

4 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Tu crezi ca trebuie sa te schimbi? Tu ce parere ai despre felul tau de a fi? Sa iti pastrezi copilaria, din punctul meu de vedere, este o calitate. Daca esti serios cand este nevoie, este perfect. De ce prietenii tai considera ca esti copilaros? Care au fost problemele din punctul lor de vedere?

| 393Dan a răspuns:

Poarta o carte mereu cu tine x) nu doar ca te face sa pari mai destept, dar si mai sofisticat.
Sau gaseste-ti un part-time job.

| MariaAlexandra2017 a răspuns:

Nu te schimba. Ești așa cum ești( te porți copilăresc) daca nu le place cum te porți soarta. Ești ok așa cum ești!

| xPandorax a răspuns:

Nu-ți impune anumite schimbări. Vor veni de la sine, în funcție de experiențele prin care vei trece. Dacă vrei să fii un copil, fii un copil. Responsabilitățile vor veni pe parcurs și ele te vor face să te maturizezi. Deocamdată, fă ce simți!