| sanusa000 a întrebat:

Am 18 ani tata mi-a spus ca am 3saptamani sa-mi fac bagajul si sa plec, stie ca n-am unde si nu-l intereseaza... nici nu as mai vrea sa stau. Dar n-am unde sa dorm in alta parte. Ce sa fac?

4 răspunsuri:
| Florentina9210 a răspuns:

Si de tine imi pare rau.

| WaterDrop a răspuns:

Asa, din senin? Trebuie sa-l fi suparat tu cu ceva. Cu siguranta tine la tine asa ca fa bine si cere-ti scuze pentru orice ai fi facut si incearca sa-i demonstrezi ca se poate baza pe tine.

| AFR81 a răspuns (pentru WaterDrop):

Oricat de mult ar fi gresit si oricat de tare l-ar fi suparat, un tata adevarat nu-si da copilul afara din casa, nu-l trimite pe strazi ca ultimul boschetar. Nu are de ce sa-si ceara scuze, e clar ca tatal lui nu tine la el.
Iar ca un raspuns pentru user: Alte rude nu mai ai? Ele stiu situatia? Ma gandesc ca-ti poti gasi la ele, temporar, un loc unde sa dormi. Scoala nu faci? Mama ta unde e? Ma rog, fara a avea aceste detalii, ti-as recomanda ca in astea 3 saptamani sa-ti faci un plan. Poate ar fi o idee buna sa te angajezi undeva si sa-ti cauti o garsoniera ieftina.

| sanusa000 explică:

Mama e in Spania, n-am sanse sa ajung la ea sub nici o forma. divort, etc. nu vreau sa stau nici eu e cam agresiv de mult. acuma termin a 10-a si greu sa gasesc ceva de munca, vreau sa-mi termin si liceul.