| trocki1238238409238409 a întrebat:

Am 20 de ani. Am ales sa nu fac facultate. Am de ales intre o cariera de IT (voi urma un curs si apoi ma voi angaja) sau o cariera de politist (urmez scoala de politie de la Cluj). Problema e ca orice as alege, va trebui sa plec de acasă și chiar nu as vrea asta. Nu cunosc pe nimeni, nicăieri unde merg. Văd negru in fata ochilor când mă gândesc. Ce am? Ce sa fac?

5 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Poti avea o cariera in it si sa lucrezi remote, de acasa.

| trocki1238238409238409 explică (pentru Aasdfghj):

Chiar daca nu ai deloc experienta?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca vrei sa te dezvolți tu că om va trebui sa pleci de acasă. Cât despre cariera ai ales doua lucruri atât de diferite încât doar tu știi ce ti ar placea sa faci toată viața

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Vino la Cluj. Aici dacă vezi negru, e lumină. Cariera de polițist e sigură.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti alintat, neintarcat, necopt. Asta ai. Cu timpul o sa treaca. Si eu am abandonat facultatile, m-am dus rau la vale si acum lucrez si eu ceva departe de casa. Asta e viata, pana la urma sa stii ca poti veni din cand in cand si pe acasa, nu e ca si cum te despari pe viata de casa.