| budeanu a întrebat:

Am 9 intrebari:
1.cum se formeaza tornada(ati vazut o tornada?)
2.care este cel mai mare rechin din lume(ati vavut pe viu un rechin?)
3.de ce anume v ati speriat cel mai tare(de animale?)

Răspuns Câştigător
| VladyCristian a răspuns:

Hey - salut! happy

1. nu iau nimic de pe net. iti raspund din cunostintele mele... laughing tornada se formeaza cand doua mase atmosferice opuse se ciocnesc. de obicei sunt insotite de vand. acest vand atinge pamantul si ia forma unei palnii maturand tot ce e in cale. tornadele se intalnesc in zona statelor unite si sunt de 5 tipuri de intensitate.

2. Cetorhinus maximus - e cel mai mare la ora actuala, cred. nu am vazut niciodata unul.
3. cel mai tare m-am speriat de un pitbull care fugea dupa mine

4 răspunsuri:
| budeanu explică:

Scz si mai erau, dar nu le-am mai pus

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1.http://www.meteo.ro/articol/29/cum-se-formeaza-tornada.html
2.Marele alb sau rechinul alb(niciodata)
3.De o pisica, se batea cu o perie de spalat covoare si de la distanta am crezut ca e arici.
La unu, doi si trei, greu de raspuns, punctul 4
este posibil din moment ce axele lor nu se intalnesc niciodata
5. pune sare pe ele
6.de obicei fac valuri dar tot albastre raman
7.la fel si eu, dar mai interesant e sa te uiti cu ochiul liber
8.doar in piscina
9.se pot afla daca tragi cu ochiul in cutiile postale si in cosurile de gunoi.

Mult succes;;)

| andutzza776 a răspuns:

1. dintr un vant puternic
2bigsharck
3de cainiivagabonzi laughing

| victor_6313 a răspuns:

1. dintr-un vint puternic
2.rechinul alb
3.de niste oameni beti