| anonim_4396 a întrebat:

Am aproape 14 ani si pot spune ca cam am probleme cu alcoolul, nu beau foarte des, dar cand beau, beau mult happy imi e putin teama de consecinte, dar cand sunt cu prietenii simt nevoia sa beau, sa ma distrez... ce parere aveti? sunt fata, asta in caz ca va ajuta cu ceva big grin va rog frumos sa nu ma jigniti, nu de asta am nevoie tongue

4 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Nu e bine deloc mai ales pentru o fată. Dar cum cred că ai postat la "mişto" : Hai noroc!

| Anduciu a răspuns:

Pai...In primul rand, bautura nu inseamna distractie, alcoolul anihileaza simturile.vei simti nevoia sa bei mai mult, mai des, iar asta nu e bine deloc.In al doilea rand, alcoolul iti distruge atat corpul, cat si mintea.Omoara neuronii!
Deci iti recomand sa te lasi, sa te gandesti la adevaratele tale prioritati.
Bafta:*

| kaya a răspuns:

:o daca esti fata foarte rau faci ca bei, cred ca ti-au dat parintii prea multa libertate.Ai spus:"Am aproape 14 ani"deci nu ai 14 ani implininiti, daca vreti sa va distrati o puteti face in alte feluri, in nici un caz cu bautura ca asta nu e joaca o sa devii obsedata de bautura si nu ai sa mai poti renunta usor.Nu vad sa ai un viitor prea stralucit daca apuci drumul asta, mai bine indeparteaza-te de prietenii aia cu care bei si cauta-ti pe cineva cu care sa iti petreci timpul altfel. Un sfat sa nu mergi mai departe cu bauturasadDoamne daca ai fi copilul meu te-as tunde cheala sa nu mai iesi din casa

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca stii cand sa te opresti fa-ti de cap. Astfel, cand ai sa cresti nu vei mai simti nevoia sa fac lucruri exagerate. Eu am inceput sa beau pe la 12 ani si am tot tinut-o asa pana pe la 20 de ani, era mare panarama, mergeam beat la scoala, fumam, eram mare jme tongue. Acum (am 28 de ani) sint exact pe dos de cum eram. Nu mai fumez, nu beau decat de revelion, am un bun simt exagerat (tu sa nu fii asa ca n-ai cu cine :d) si sint cel mai linsitit baiat pe care-l cunosc tongue Si cunosc multe exemple de genul asta. Dar decat sa bei parerea mea e ca mai bine faci sex laughing Protejat bineinteles. Glumesc evident, treci la tine-n camera si fa-ti temele.