| AdrianaB1 a întrebat:

Am asa o intrebare, ce le propuneti fetelor fara fund, sani si slabe să facă?
Accept si jigniri!

Răspuns Câştigător
| alin131 a răspuns:

Te consideri foarte slaba, dar esti sanatoasa. Baietilor le plac fetele in general... Daca o fata e slaba si fara forme la 15 ani asa o sa fie si la 20? Fetele cresc pana la 20-21 de ani. Daca tu vrei sa ai sanii mari si fund bombat ca sa ai un iubit..., nu e ok aceasta gandire si sper sa treci de aceasta etapa.

Esti facuta dupa chipul si asemanarea lui Dumnezeu si tie nu iti convine cum arati? Te rog sa iti revi si sa ii multumesti lui Dumnezeu pentru tot ce ai si pentru ca esti sanatoasa...

O sa vina vremea sa ai si iubit, dar poate ca nu o sa ai pe cineva care sa te placa pentru corp, ci poate o sa ai pe cineva care sa te placa pentru ca o sa te iubeasca asa cum esti tu.

Dumnezeu ne iubeste pe toti si putem vedea asta cu fiecare bataie de inima pe care o traim. Nu stim cand venim, nu stim cand plecam de pe acest pamant, dar stim ca trebuie sa ne traim viata si sa ii multumim lui Dumnezeu pentru orice se intampla in viata noastra.

Eu sunt crestin ortodox si cred in Iisus Hristos.

Tu esti aproapele meu si vreau sa iti spun ca mult te mai iubeste Dumnezeu. Daca tie nu iti place de tine si te superi pentru cum arati desi esti frumoasa si sanatoasa il superi pe Dumnezeu si il superi si pe ingerasul tau pazitor, il faci sa planga pentru ca el este acolo pentru ca sa te ajute si sa aiba grija de tine.

Daca tu esti trista, ingerasul tau pazitor este si el trist, daca tu esti fericita este si el fericit, pentru ca el trebuie sa aiba grija de tine si sa te ajute.

Dumnezeu ne vrea pe toti in Rai, dar cati vom ajunge acolo? Cati vom trai aceasta viata asa cum scrie in Sfanta Scriptura ca sa obtinem mantuirea de la Iisus Hristos si sa fim vesnic fericiti in Rai?

Sa sti ca Dumnezeu nu ne lasa, dar se supara pe noi daca noi stam suparati si nu intelegem ca trebuie sa ne traim viata.

Crezi ca eu sunt frumusete de barbat? Nu, dar rad si zambesc si oamenii se simt bine langa mine si daca nu pot sa ii ajut prea mult, macar pot sa ii fac sa se simta putin mai bine zambind...

| AdrianaB1 explică (pentru alin131):

Multumesc mult pentru raspuns, si de fiecare data cand o să mă simt prost, o să vin și o să citesc mesajul tau. Mă ambitionează foarte mult.

| anonim_4396 a răspuns (pentru alin131):

Inger pazitor, ce drecu' is povestile astea de clasa intai?

| alin131 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu sunt povesti, fiecare dintre noi are un inger pazitor care ne apara si ne ajuta. El ne este dat de la Dumnezeu si are grija de noi.

43 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Sa mai puna pe ele. Sport sau ceva păpică in plus.

| AdrianaB1 explică (pentru darrio2007):

Sunt genul de persoană, oricât aș mânca oricum nu mă îngraș.
Probabil e genetic.
Grăsimile se ard ft rapid.

| anonim_4396 a răspuns (pentru AdrianaB1):

rolling on the floorMda,e nașpa.
Dar nu ține numai de greutate, ci și de conformație și activitate fizică.Nu e o regulă generală ca dacă ești slabă ești și plată. Bine, aici depinde și de cât de slabă ești.

| AdrianaB1 explică (pentru anonim_4396):

Nu foarte, iti dai seama.

| anonim_4396 a răspuns (pentru AdrianaB1):

E bine atunci))

| RAY a răspuns:

Fiecare are jumatatea lui adriana

| AdrianaB1 explică (pentru RAY):

Adica?

| RAY a răspuns (pentru AdrianaB1):

Adica cineva te va place indiferent cum esti

| AdrianaB1 explică (pentru RAY):

E usor de spus, greu de simtit laughing

| RAY a răspuns (pentru AdrianaB1):

Te cred, stiu cum e, tu esti in poza?

| Violleta2022 a răspuns:

Sa nu faca nimic, pentru ca vor avea si ele parte de baieti!
Sunt milioane de slabanoage, care sunt mai norocoase decat orice fata cu forme opulente.
Te sfatuiesc sa citesti mult, ca inteligenta cantareste mai "greu", decat una plina de forme, dar "usoara" la creier.

| LoveSleep a răspuns:

Să spele vase la mănăstire.

| OldSoul a răspuns:

Sa nu-l astepte pe "fat frumos calare pe un cal alb" ca e posibil sa nu vina.
Valabil si pentru cele cu fund si sani.
Asta daca faci referire la atras baietii.

Dar daca nu faci referire la asta, totul tine doar de tine, daca te simti bine in pielea ta (desi daca ai pus intrebare asta e clar care e raspunsul) sau daca nu te simti bine in pielea ta, caz in care poti incerca sa remedezi aceste neajunsuri, sau sa te impaci cu ideea ca nu ai forme si sa incerci sa compensezi prin altele.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Ce stiu ele mai bine, le las sa faca asta.

| AdrianaB1 explică (pentru MihaiNicu23):

N-am inteles?

| MihaiNicu23 a răspuns (pentru AdrianaB1):

Sa faca copii laughing

| AdrianaB1 explică (pentru MihaiNicu23):

N-am vârsta

| ziftode a răspuns:

Esti slaba... daca nu cumva vrei sa fii marea vedeta de la tembelizor, iti garantez SERIOS ca o sa fie baieti cu duiumu interesati de tine

iar, in pat, numai barbatii de get Mr. Univers (peste 2m inaltime si cu muschi unflati de parca ar fi baloane) apreciaza serios sa... (citez) "nu am o scandura intre piciodare", restul s-ar putea sa nu aprecieze ca trebuie sa manipuleze masini grele big grin... daca intelegi ce vreau sa spun

| AdrianaB1 explică (pentru ziftode):

Am inteles, dar nu indeajuns, daca se poate mai pe intelesul meu.

| ziftode a răspuns (pentru AdrianaB1):

Din cauza tentei sexuale am incercat sa ocolesc, se pare ca am fost prea "subtil"
doar barbatii foarte muschiulosi au "nevoie" de femei voluptoase
iar cand e voba de restul, majoritatea apreciaza mai mult o femeie slaba decat una care are sani prea mari sau fund prea mare
cel putin asta e parerea mea, s-ar putea sa fie subiectiva happy

| AdrianaB1 explică (pentru ziftode):

Mi-ar plăcea să gândească toți ca tine, dar vezi tu, eu n-am intalnit astfel de băieți.
Mulțumesc oricum pentru răspuns, apreciez.

| ziftode a răspuns (pentru AdrianaB1):

Cu placere

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru AdrianaB1):

Nu te grabi; o sa vina si baiatul care "sa moara de dragul tau".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa mearga la sala, sanii sunt mai mult genetici, si la unii barbati le plac cele slabe. Decât una mai plina de 70de kg

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum adică?
Păi, dacă nu au fund și sâni, este clar ce trebuie să facă: carieră ca fotomodele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa faca ceva in legatura cu corpul lor. Pe cat de mult imi displac slabanoagele, de 10x mai mult imi e scarba de alea care nu fac nimic si stiu doar sa se planga ca viata nu e corecta.

| anonimg a răspuns (pentru anonim_4396):

Un adevar daca nu este spus cu dragoste, nu ar fi de folos nimanui. Orice lucru trebuie facut cu dragoste. Exista o realitate in ce spui tu. Dar hai sa ne facem viata mai frumoasa unii altora; pentru ca noi vom fi fericiti atunci cand ii vom face pe ceilalti fericiti. Asa am fost construiti.

Adriana, cat dedespre tine ma bucur pentru funda care ai dat-o pentru ca o merita. Dumnezeu doreste sa fim fericiti. Dar ai putea sa descopri de ce esti slaba si sa ajuti la greutatea ideala, daca vei face niste consultatii medicale si vei urma sfatul medicului -fie de familie, fie al unui specialist, fie al unui nutritionist. Metabolismul se poate regla; dar fara analize medicale el se poate deregla sau ramane dereglat in continuare.
Exista o problema de sanatate in spatele unei constitutii slabe: metabolism rapid (arderi rapide cum ai spus tu), fie incapacitatea corpului de a asimila grasimea eliminand-o la toaleta, fie orice altceva. La fel este o problema de sanatate si la persoanele mai plinute. Dar asta nu inseamna ca cei care au greutatea ideala in raport cu inaltimea, nu ar avea probleme de sanatate. Nu cred ca exista om sanatos pe pamant -care sa nu fie ingrijorat pentru o problema de sanatate.
Ai nevoie probabil de mai multe grasimi vegetale: ulei crud(neprajit), nuci, alune, etc.; dar luate dupa sfatul medicului.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonimg):

In toti anii astia, nu te-ai schimbat deloc. Si nici nu cred ca o sa o faci din pacate.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonimg):

Vorbesti doar iluzii, nimeni nu o poate ajuta doar ea, prin muncã alimentatie, sport. Nu poti da vina pe soartã, lumea asta e cat se poate de simpla vrei obti, iti e lene rabzi si stagnezi de la ce vrei sa devi pe plan fizic, psihic, spiritual.

| anonimg a răspuns (pentru anonim_4396):

Întotdeauna am fost de partea celor mai slabi; de când mă stiu le-am sărit în ajutor. Aceasta este slăbiciunea mea.
În spatele fiecărei întrebări văd un strigăt de ajutor, indiferent de felul cum a fost pusă întrebarea.
Iar tu ai fost înzestrat de Dumnezeu cu mai multe cunostințe, cu mai multă pricepere decât mine si decât multi dintre noi. Foloseste darurile acestea si vei primi si mai multe.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonimg):

Inzestrat de Dumnezeu? Anonimule sa stii ca nu Dumnezeu a stat nopti intregi treaz sa citeasca tot ce am citit eu. Daca EU nu citeam, nu imi apareau informatiile aiurea in cap. Nici de la Dumnezeu asta, nici zana maseluta, nici nimeni. Bine, nu e ca am stat intentionat treaz. Dar cand nu poti dormi trebuie sa iti ocupi timpul cu ceva.

| AdrianaB1 explică (pentru anonim_4396):

De ce i-ai raspuns tu daca el mi-a spus mie?
Care este rolul raspunsului tau, absolut fără sens.

| anonim_4396 a răspuns (pentru AdrianaB1):

Raspunsul tau este fara sens copilc copac. Daca iti foloseai capul ala sa gandesti ai fi observat ca omu s-a bagat in seama cu mine. Dupa ti-a scris si tie ceva. Deci nu EU m-am bagat in seama aiurea, TU ai facut asta. Stai jos, nota 1.

| XxKAMELIAxX a răspuns:

Baietii se maturizeaza de la 24 de ani, tu ce zici acolo?
Si fetele se maturizeaza de la 21 de ani..si eu sunt la fel ..bat =]] putem spune, am 14 ani..hmmm..pot sa-ti spun ca..ai grija la ce te imbraci, ca sa nu te evidentiezi, eu port si pantaloni lipiti de corp, arat foarte bine in ei(eu asa imi spun) si mama cand plec de acasa imi spune, vezi ca te face prea slaba trebuia sa iei o alta pereche, si mdea =]]
Dar cine spune ca ma intereseaza parerea altora? Important e ceea ce cred eu despre mine..nu-i asa?
Si ca sa-ti mai spun ceva, baietii acum putem zice ca au mintea scazuta/redusa.ei jignesc intr-una, dar cateodata nu se mai gandesc si la alte chestii, mdeh.
Nu te mai gandi la ce zic altii! Gandeste-te doar la binele tau!winking

| L2o21 a răspuns:

Eu spun să nu faci nimic, bucurăte de corpul tau asa cum este, nu te mai lua dupa ce spun altii, si eu sunt la fel, dar crezi ca ma intereseaza? =)

| OanaMaria31 a răspuns:

Avand in vedere ca tu pui o astfel de intrebare, sa inteleg ca te consideri slaba si fara forme. Nu stiu ce varsta ai, dar inca din adolescenta incepi sa te dezvolti si trebuie sa intelegi ca nu poti arata ca un model nici daca ai 20 de ani. Accepta-te asa cum esti tu, e mult mai bine sa fii slaba, peste cativa ani te vei ingrasa. Bine, nu zic ca te faci ca o batoza, dar faza e ca daca esti slaba ai mai multe sanse sa arati bine in viitor, comparativ cu o fata care are peste 70 de kg la numai 15 ani. Dar ca sa nu ti se para fara rost raspunsul meu, iti sugerez sa ai grija la alimentatie, sa mananci mai mult dar sanatos, sa te odihnesti si practica orice sport doresti. Nu este obligatoriu sa mergi la sala, poti executa exercitii si acasa, poti cauta pe Pinterest sunt o serie de exercitii acolo. Dar tine minte, esti FRUMOASA ASA CUM ESTI!

| AdrianaB1 explică (pentru OanaMaria31):

Multumesc mult, am 15 ani.
Da ma consider foarte slaba si fara forme, iar stiu ca baietilor le plac fetele cu forme si mai grasute, plinute, nu foarte bineinteles.
Am sa tin cont

| OanaMaria31 a răspuns (pentru AdrianaB1):

De parcă ar conta părerea băieților, mie nici nu îmi pasă daca imi iese vreun coș pe față si vreun băiat face circ din asta. Baietii conteaza abia dupa ce iti faci o viata decenta...ei acum habar nu au ce vor, doar se cred mari si ca le stiu pe toate.

| andreeaalexandra110 a răspuns:

Sa se apuce de sala sau sa faca exercitii pentru fund

| AdrianaB1 explică (pentru andreeaalexandra110):

Mersi le fac, nu stiu deja daca o sa ajute.