| anonim_4396 a întrebat:

Am auzit că s-a schimbat "clima" în România adică vara, nu o să mai fie așa de cald cum a fost verile trecute, va fi mai ploioasă. Este adevărat?

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

La mine la Cluj, da a plouat până acum mai mult ca anii trecuți. A plouat ca pe vremuri.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Unde stau eu nu prea simt schimbarea asta.

| PuyaTimonel a răspuns:

E vorba de felul in care se produce evaporatia si de vanturi. Si nu are cum sa se schimbe doar in Romania... Ar trebui pe tot glogul...Mai e si efectul de sera ce se produce datorita deteriorarii stratului de ozon.