| Phantasmagoria a întrebat:

Am auzit ca se poate slabi mai repede band un pahar de apa in care s-a pus bicarbonat de sodiu, in loc de o masa, sau ceva de genul asta. E adevarat? Stiu ca o sa ziceti,, mai bine fa sport". Fac si sport, dar daca nu mananc pot slabi si mai repede.

3 răspunsuri:
| basexcu a răspuns:

Nu se poate slabi mai repede decat prin efort, munca si mult exercitiu!

| Pufuleti a răspuns:

Un pahar de apa in care ai pus bicarbonat sau ai pus o lingurita de otet (mai indicata) - il bei dimineata - pentru diete.

Daca iti e rau, nu mai bea, da-le naiba happy Chestiile astea "accelereaza digestia". Daca stam sa o luam logic, la tine digestie nu prea o sa fie, daca nu mananci. Ai grija cu infometarea, ca te ingrasi repede dupa (in cel mai bun caz) sau faci vreo boala de stomac (in cel mai rau). Incearca o cura cu pepene. Ieftin, mult si bun.

| yoyouxibi a răspuns:

Eu stiam ca e bine sa bei un phar de ceai cald sau apa fierbinte dupa masa, tot pentru grasimi (dar asta e doar sa te menti adica nu slabesti dar nici nu mai adaugi)