| maya_1225 a întrebat:

Am avut o relatie de 2 ani si ceva cu multe despartiri, una de aproape patru luni si m-a cautat si ne-am impacat si acu de trei luni, dar ne-am despartit urat, cu foarte multe jigniri, exagerat de multe.Ne-am facut prieteni amandoi imediat, el cand a aflat ca mi-am facut iubit(un pr foarte bun de al lui) mi-a mai dat un msj in care ma jignea dar nu i-am mai raspuns la jigniri, am fost indiferenta.Acu 2 saptamani mi-a dat un msj ca are ceva la mine cu toate ca acele lucruri nu ii trebuiesc(stiu sigur asta), dar faza este ca imi vorbea foarte frumos, incepuse cu "te rog frumos" si la sfarsit "imi cer scuze de deranj". Eu am trimis o pr sa i le dea fara sa ii rasp la msj.eu cred ca a vrut sa ia legatura cu me si nu stia cum, sa nu pice urat in fata la iubitul meu, adica un fost prieten de al lui. voi ce credeti? oare ma mai iubeste sau mai tine la mine? Chiar sunt curioasa.

Răspuns Câştigător
| Razvan a răspuns:

Trecutul e trecut deea. Daca il mangai pe spate s-ar putea sa se intoarca si sa te impusete in fata
Amandoi v-ati refacut viata de ce inca se mai intersecteaza drumurile voastre? E putin spre deloc relevant daca el mai tine la tine sau nu.Concentreaza-ti eforturile pe relatia din prezent si nu da vrabia din mana pe cioara de pe gard

6 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Putin probabil sa te mai iubeasca! Lasa lucrurile sa ramana asa, pentru binele tau! Mergi mai departe cu altcineva, nu mai fii curioasa! Curiozitatea a ucis pisica!

| Flav a răspuns:

Eu-s curios cum de va despartiti si va bagati imediat cu unul din cei mai buni prieteni. Ce sa mai zici, zboara fetele astea din polen in polen.

| oz a răspuns:

Dupa 2 ani si ceva, ceri sfaturi unor necunoscuti care nu te cunosc pe tine si nu il cunosc nici pe el.
Clar, te iubeste. E inca indragostit de tine...chiar nebuneste.Reiese clar dince ai scris.

| gHelena a răspuns:

Buna, Deea. Eu cred ca si-a dat seama ca a gresit prin atitudinea lui, si atat. Nu inteleg de ce mai speri la o impacare daca v-ati despartit atat de urat. Cel mai bine ar fi sa iti continui linistita relatia de acum, sa lasi deoparte trecutul si eventual sa ai o discutie amicala cu fostul tau iubit, in care sa puneti la punct lucrurile. Ai grija de tine.

| Mrlove a răspuns:

Pai din ce cauza v-ati despartit? fi mai concreta daca tia vorbit frumos e posibit sa mai tina la tine ( asta daca nu chiar isi vroia neaparat lucrurile inapoi laughing ) daca tu crezi ca mertita dai o sansa tu sti cel mai bine bafta

| zanatecul a răspuns:

Ba si eu am iesit dintr-o relatie cu un ochi vanat si o mana rupta... dar la un moment dat am inceput sa fumez cu gagica-su fara sa stiu ca e el.deci tipu s-a desteptat