| Luannah a întrebat:

Am baut ieri straight face tantum rosa (nu radeti) si m-a luat cu ameteli.Am mai baut dupa aia blabla.Ma luat cu halucinatii.N-am dormit toata noaptea si inca continuam.Dimineata m-am dus la scoala asa,am mai luat inainte sa inceapa orele,in pauza am fumat un joint si dupa aia mi s-a facut rau tare.Nu-mi mai simteam corpul,adica amortit calumea si cand ma uitam afara vedeam in ceata si lumini asa stridente.Cand am ajuns acasa,abia am putut face un dus,ca apa se simtea pe piele ca ceva iritant pentru mine thinking Iar tot asa pana a doua zi (iar nu dormisem).Abia mergeam si mainile corpul tot,nu simteam nimica,decat daca miscam capul sau mana prea brusc,ma lua dureri ingrozitoare in tot corpul.Stie cineva daca era de fapt de la tantum sau de la faptul ca am amestecat cu iarba?Daca mai iau data viitoare fara sa fumez iarba,tot asa rau ma ia?Si vi sa mai intamplat sa amorteasca asa corpul?

7 răspunsuri:
| CrazzyGirlCsm a răspuns:

Tantum Rosa este un medicament folosit pentru inflamatia vulvei si a vaginului adica pentru infectii ale aparatului reproducator al femeilor.
Cum sa bei asa ceva?

| Alex1 a răspuns:

Si eu am auzit tot la un prieten despre asta, si am incercat, contine benzidamina, care are efect halucinogen chiar si baut cu apa, nu mai amesteca cu iarba, ca iasa rau. Deci noi am facut asa, un pliculet cu 5 linguri mari de apa.Amesteci ptin sa se dizolve[ar trebui dar nu conteaza] si dupaea bei, dupa 5-10 minute simti efectul, multe luminite care se intorc, colorate, si halucinatii, de exemplu eu am vazut luminite mov laughing) care faceau cum fac artificiile, si pitici, personaje din desene, dar esti constient, adica te poti controla, dar razi incntinuu si faci ceva care nu vrei laughing), in fine e greu de explicat, noi mancam repede o prajitura de aia dulce la 50bani si nu mai simteai laughing))bafta :d

| MrLevy97 a răspuns:

Produsul conţine benzidamină, care în combinaţie cu alcoolul are efect halucinogen. Prospectul nu conţine prea multe informaţii despre această substanţă sau efectele sale, pentru că, probabil, producătorii nu s-au gândit la această aplicabilitate. Cert este ca poate da dependenţă şi produce ulcer, deoarece este un iritant gastric

asa ca lasate!

| Luannah explică (pentru MrLevy97):

laughing Ce-ai dat copy paste si ai bagat un commentar stupid la urma rolling eyes

| MrLevy97 a răspuns:

Cum sa bei asa ceva
laughingrolling on the floordoamne ce copii

| Luannah explică (pentru MrLevy97):

A fost fain straight face Pana a doua zi cand m-a pus dracu sa fumez Orange pulange, ce oi fi fumat straight face

| antoniu a răspuns:

Nu știu daca raspunsul meu te mai ajuta acum dupa 6 ani, dar sunt sigur ca alte persoane care vor cauta "Tantum Rosa TPU" pe Google vor gasi acest raspuns folositor. Tantum Rosa este un delirant halucinogen si stimulant. Iarba nu are nici o legatura cu ceea ce ai simtit tu. Tantum e foarte toxic asupra creierului si lasa o anumita mahmureala un AfterGlow, probabil unul dintre cele mai rele, HPPD, senzatie continua de rau si de tensiune psihica, aceste efecte dispar in circa 24-48 de ore... trebuie sa continui ziua calm fara sarcini solicitante, fara sa conduci si sa nu te sperii daca urmatoarea noapte effectele o sa reapară, mai ales acele luminite si obiectele care isi lasa conturul in spate de exemplu mana. Depinde de cantitatea care ai luat o la o doza mai mare de 2 plicuri de 500mg s-ar putea sa simti si a 3 a zi. Efectele asupra pielii sunt din cauza concentratiei enorme de sare din Tantum Rosa care dezhidrateaza foarte tare creierul. Daca efectele secundare de la tantum devin prea grele de suportat iti recomand administrarea unei pastile de Bromazepam 3mg sau Xanax 0.5mg la min 24 de ore dupa ce ai consumat substanta. AI GRIJA SUBSTANTA E UNA DINTRE SUBSTANTELE CARE POATE DISTRUGE CREIERUL FOARTE TARE NU RECOMAND SA IEI TANTUM ROSA DE MAI MULT DE O DATA LA 2 ANI SI SUB 5 ORI IN TOATA VIATA TA DACA CHIAR DORESTI SA FOLOSESTI BENZIDAMINA IN SCOP RECREATIV. DOZA MAXIMA 1 PLIC PENTRU FIECARE 35 KG GREUTATE CORP.