| Rebecaaa29 a întrebat:

Am cumparat o bluza de pe mercador. Am ridicat astazi coletul si nu este bluza pentru care am dat bani. Femeia care mi-a vandut bluza nu a lasat niciun nr de telefon. I-am trimis niste mesaje dar nu mi-a raspuns. Si stiu ca a vazut mesajele pentru ca a reactualizat..sau ceva de genul anutul cu aceiasi bluza si ora publicari anuntului este dupa ora in care eu i-am scris mesajul. Ce pot sa fac in situatia asta? Bluza pe care am primit-o este urata, uzata.

13 răspunsuri:
| DarkOrbitMoon a răspuns:

Banii nu o sa-i mai vezi nici cand va zbura porcul.
Ti-ai luat teapa, nu ai ce sa mai faci.

| Bogdanovici24 a răspuns:

Vezi contul ei...trebuie sa aiba un nr de tel daca nu..mergi la posta cu chitanta acea pe care ai primit-o si returnezi bluza.Altceva nu stiu ce sa-ti spun...

| Serree a răspuns:

1.Nu ar trebui sa dai banii pe bluze luate de la strainii.
2.Nu cred ca ai nimic de facut decat sa returnezi coletul sau sa nu mai cumperii bluze de pe mercador.

| Rebecaaa29 explică (pentru Serree):

Nu voi mai cumpara de pe mercador nimic. Pot sa returnez coletul dar de unde stiu ca-mi voi primi bani inapoi?

| suntserios a răspuns (pentru Rebecaaa29):

Banii nu ii vei mai primi niciodata, si nici macar politia nu are ce sa faca, greu vei demonstra ca ai vrut sa cumperi altceva

| MercadorRo a răspuns (pentru suntserios):

Buna,

Da-mi voie sa precizez ca Politia este obligata sa cerceteze orice sesizare, deci este esential ca atunci cand ti se intampla asa ceva, sa faci o plangere. Iar noi sustinem demersurile de acest fel si luam rapid masuri in caz de fraude sau alte abuzuri.

Mercador.ro este despre oameni care au ceva de vanzare si oameni care vor sa cumpere, iar focusul nostru este sa oferim un spatiu placut si sigur pentru toata lumea.

Si pentru ca vorba lunga, saracia omului, inchei aici, dorindu-va multe tranzactii de succes si o zi excelenta.

Aida

| MercadorRo a răspuns (pentru suntserios):

Buna,
Da-mi voie sa precizez ca Politia este obligata sa cerceteze orice sesizare, deci este esential ca atunci cand ti se intampla asa ceva, sa faci o plangere. Iar noi sustinem demersurile de acest fel si luam rapid masuri in caz de fraude sau alte abuzuri.
Mercador.ro este despre oameni care au ceva de vanzare si oameni care vor sa cumpere, iar focusul nostru este sa oferim un spatiu placut si sigur pentru toata lumea.
Si pentru ca vorba lunga, saracia omului, inchei aici, dorindu-va multe tranzactii de succes si o zi excelenta.
Aida

| MercadorRo a răspuns (pentru Rebecaaa29):

Rebeca,

Te rog sa nu fi dezamagita – tocmai pentru astfel de situatii am creat si serviciul de Livrare cu verificare: adica primesti coletul, ii verifici continutul si abia dupa aceea platesti. Asa ca iti recomand sincer ca data viitoare cand cumperi sa ceri vanzatorului aceasta modalitate de transport. Asa nu vei mai avea nicio grija: nu arata cum trebuia si cum ai stabilit cu vanzatorul, refuzi coletul si nu platesti nimic. Nu suna bine? happy

Aida

| Fintommi a răspuns:

rolling on the floor))))))) Ti-ai luat teapa... asta e, macar acum ti-ai invatat lectia; eu nu stiu cum pot unii sa cumpere cu asa reclama ce au... pe mine ma sperie reclamele lor la Mercador laughing) Lasa acum.te rezolva Varu' laughing)); macar sa fi fost o bluza ieftina, sper ca nu ai pierdut multi bani >.<

| Costei_Calin_1993 a răspuns:

Te duci la politie sau la protectia consumatorului

| MercadorRo a răspuns:

Buna Rebeca,

Imi pare rau sa aflu ce ti s-a intamplat si iti multumesc pentru mesajul tau de aici.
Am o mare rugaminte la tine: sa imi dai te rog un mesaj chiar aici, pe TPU, cu detalii despre vanzator (macar un link la anunturile pe care le mai are pe site) respectiv mai multe informatii despre tine – ideal un numar de telefon, ca sa vorbim rapid si clar. Vreau sa identific tranzactia si vanzatorul si te asigur ca vom rezolva toata situatia. In ce te priveste, vrem sa ne revansam pentru toata supararea aceasta.

Multumesc mult din nou si astept cu interes mesajul tau,
Aida – echipa Mercador.ro

| Rebecaaa29 explică (pentru MercadorRo):

Imi poti lasa te rog, adresa ta de e-mail? iti las acolo infromatii

| MercadorRo a răspuns (pentru Rebecaaa29):

Buna Rebeca,

Te rog sa imi scrii la contact@mercador.ro si sa precizezi in titlu "Pentru Aida". In felul acesta chiar daca nu sunt eu, colegii mei sigur imi vor directiona mesajul.

O zi splendida,
Aida