| blaby a întrebat:

Am cunoscut un baiat am fost impreuna 7 luni... vreau sa va spun ca am crezut si de fapt cred ca el este tot ce vreau si imi doresc! dar am aflat ca ma insela de vreo 4 luni de zile cand am aflat si l-am intrebat dc? mi-a spus plangand ca eu sunt o fata cuminte si ca ma iubeste si ca eu merit ceva mai bun nu un baiat cum este el (umbla cu droguri, aparate etc)si ca o facut chestia asta pentru ca ma iubeste prea mult! vreau sa va spun ca or trecut de atunci 2 luni si el inca ma suna si plange si imi spune ca ma iubeste dar vrea sa fie impreuna si cu mine si cu ea! nu stiu ce sa fac il iubesc dar il vreau numai pentru mine sa lupt pentru el chiar daca parintii mei sunt impotriva? va rog ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| Ðianna a răspuns:

Daca te iubeste, tot universul lui se invarte in jurul tau.Acea "ea" nu ar fi aparut daca te-ar fi iubit, si nu ar fi aparut in acelasi timp in care erati voi impreuna.Cum a putut sa iti faca asta? cum a putut sa o atinga pe ea si apoi sa te sune si sa iti spuna ca te iubeste? cum a putut sa te sarute dupa ce a sarutat-o pe ea? nu vreau sa te supar,sau sa crezi ca o spun cu rautate, dar e un sfat din suflet, nu te merita.De ce sa permiti sa fie si cu ea si cu tine? cum poti sa traiesti cu gandul asta? Nu crezi ca meriti un baiat care sa te respecte si care sa iti impartaseasca aceleasi sentimente? o persoana care sa dea culoare zilelor tale si care sa te faca fericita.Renunta la el, esti doar o alta cucerire a lui.Meriti mult mai mult happy Ai grija de tine big hug te pup kiss

4 răspunsuri:
| dulcykaLy a răspuns:

Nu cred ca ai ce cauta lanag un baiat care umbla cu droguri in primul rand. in al 2lea te-a inselat, si e urat! Daca spui ca te iubeste propune-i sa se schimbe si asa nici parintii tai nu vor mai avea nici o problema cu el. si voi veti fi fericiti!

| Change a răspuns:

Eu spun sa renunti la el.Te vainsela intotdeauna daca ii dai o a doua sansa plus ca nu ten merita(gandeste-te s itu umbla cu droguri ti se pare ok?). Daca intr-adevar ai incredere in el(dar eu nu as avea in locul tau) incearca sa-l schimbi caci.nu e de bine.
O prietena de-a mea a avut si ea un prieten de genul si ajunsese sa nu-mi mai vorbeasca deoarece eu nu o sustineam iar acum este tot prietena mea caci a realizat ca aveam dreptate.Ti-am dat acest exemplu pentru ca si baiatul ala plangea si isi cerea iertare si spunea ca o iubeste(ce coincidenta!) dar nu aveti idee cat de mult mintea(unii au darul actoriei ce sa faci?).
In concluzie sfatul meu este sa te indepartezi de el.

| blaby explică:

Va multumesc foarte mult pentru sfaturi fetelor...ma ajuta sa trec peste si sa imi dau seama ca vreau si ca merit ceva mai bun :*:*: va multumesc

| Synk a răspuns:

Mai asculta aici, si baga la cap, eu am 21 d ani iau droguri d p la 15 ani, crede-ma am fost in locul tipului dar nu cu alta in plus la mine a fost pic diferit am iubit-o p fata aia dar.crdema ca te iubeste din suflet si se agndeste al u mereu, fi putin mai insistenta, fal sa inteleaga ca nu iti pasa d drogi d cum e ca ti al el si ai afce orice pentru el, demonstreazaio si crede-ma ca afta cealata va disparea intr-o sec, nu lasa sa treaca timpul pentru ca il vei pierde, fi fata buna si ascultati iniam acolo gasesti toate raspunsurile.multa bafta, mai vb daca e sa mai apuc ziua d maine.