| pίTίк a întrebat:

Buna tuturor, am si eu o mik-mare problema: sunt de o luna cu 1 baiat, ne-am cunoscut pe mess, ne-am cunoscut, ne-am placut, ne-am combinat si am ramas impreuna.
La inceput mi-a spus ca ii place sa vb ff mult la telefon, sau prin sms, si ca vrea sa vorbim tot timpul, ca ii place sa fie rasfatat, sa-i spun cuvinte frumoase, sa-i arat ca simt ceva pentru el, sau ca il iubesc, cand va fi cazul, si asa am facut, dar cred ca am cam exagerat.
El a avut o relatie de 3 ani inainte sa ma cunoasca pe mine si a fost inselat, a suferit mult si am crezut ca are nevoie de multa afectiune si am incercat sa-l fac sa se simta iubit tot timpul.
Poate o sa vi se para aiurea sau anormal dar dupa o saptamana de relatie simteam ca ne cunoastem de o viata si mi-a spus ca ma iubeste, si eu simteam acelasi lucru dar am ezitat sa-i spun de teama ca o sa profite de asta intr-un fel sau altul, Ii dadeam sms ca mi-e dor de el, ca abia astept sa-l vad, si el la fel, pana cand a inceput sa rareasca sms-urile, nu ma mai suna des, si l-am intrebat ce se intampla(mentionez ca de cate ori ii spuneam ca mi-e dor de el si el nu imi spunea la fel, il intrebam dc nu spune si el, si raspundea ca imi spune cand simte el ca trebuie sa spuna, sa nu il fortez, si tot timpul am crezut ca e asta, si ca nu simte mereu nevoia sa-mi spuna ce simte, dar.)mi-a spus ca il sufoc, atunci am zis ok, si nu l-am mai sunat, nu i-am mai dat sms fara sa-mi dea el, si a inceput sa ma caute el mai mult, imi spunea ca ii e dor de mine fara sa-i spun eu ca imi e dor de el, imi spunea mai des ca ma iubeste ca ii e greu fara mine, intr-un fel s-au schimbat rolurile.
Problema noastra e ca din cauza fostei lui nu poate avea incredere in mine, ii e teama sa nu ii tradez increderea, de fapt chestia asta am provocat-o eu intr-un fel cand dupa o saptamana de relatie l-am pus la incercare, sunandu-l dupa 1 alt nr de tel dandu-ma drept alta pers, el s-a prins si a vrut sa ne despartim, atunci am simtit ca mor pur si simplu, nu am avut incotro decat sa-l implor si sa-mi arat slabiciunea, i-am spus ca il iubesc ca nu pot trai fara el, ca e exact ce imi doresc si dupa o zi intreaga de rugaminti a cedat, dar si-a pierdut putina incredere care o avea in mine, si ne certam uneori din cauza asta, ii reprosez ca nu are incredere in mine pentru ca stiu ca merit increderea lui, dar stiu ca e si vina mea.
Dupa 2 saptamana de relatie m-am culcat cu el, nu ca sa-i demonstrez ca il iubesc sau ca sa il fac sa creada in mine, am facut-o pentru ca il iubeasc si am simtit ca trebuie sa fac asta, era totul frumos, dar s-au dus si vremurile alea, acum abia mai vb cu mine, ma suna d 2 ori p zi si schimbam doar 2-3 cuvinte, s-a schimbat mult, imi spune ca ma iubeste mult, si ca nu vrea sa ne mai certam, dar se supara din orice, inainte vorbeam mult despre noi, stiam toate detaliile din viata celuilalt, dar acum are si un secret, o problema zice el, despre care nu trebuie sa stiu eu si din cauza careia se poarte ciudat adica e trist si prost dispus si uneori isi varsa nervii p minesad dar eu sunt ff curioasa si vreau sa stiu despre ce e vbcrying

in concluzie cam asta e povestea mea, cam lunga dar asa va puteti da seama si voi cum sta treaba, cine are 1 sfat, sa sara repede ca nu stiu ce sa fac, mentionezzzz ca nu ii mai dau sms des, doar dupa 2-3 ore daca nu da el nimicbig grin
mersi mult...va pup:*

Răspuns Câştigător
| MissDanbo a răspuns:

Pai am sa iti dau mai multe sfaturi:
1. Bravo, daca este asa cum ai descris. Baiatul asta chiar te iubeste si esti o norocoasa, ai grija sa il pastrezi.
2. Ai cam gresit la partea cu telefonul dat,, anonim'', dar si tu ti-ai dat seama ca ai gresit. Fii sigura ca ii explici ca asta a fost un gest negandit bine si ca nu o sa se mai intample, deoarece tu ai incredere in el. Trebuie sa ii dai senzatia ca poate sa iti spuna orice.
3. Nu te supara din cauza secretului pe care nu ti-l spune si mai ales nu il presa. Poate are motivul lui pentru care nu iti spune. Te iubeste, dr poate simte nevoia sa rezolve totul singur si probabil din aceeasi cauza e si mai distant. Nu te supara si ai griza de fiecare data cand vorbesti cu el sa fi deschisa, sa nu il judeci si sa ii amintesti xca orice problema ar avea, poate sa vorbeasca cu tine.
4. Spune-i ca il iubesti, dar nu il sufoca.Ae nevoie de spatiul lui, totusi nu il lasa balta. Incearca sa iti gasesti echilibrul, pentru ca acest baiat merita pastrat.
Mult noroc scumpo! Sper sa iasa ceva bun!:X

2 răspunsuri:
| AndreeaSiAndra a răspuns:

Pai nu stiu nu ne-ai dat multe detalii despre el... locuieste in cartierul tau? invata la scoala ta? Te-ai culcat prea devreme cu el.Nu prea stiu e cam complicat.
1.Redu din sms-uri(2-3 ore esti sufocanta nici eu nu te-as mai suporta)
2.Nu vreau sa te supar dar s-ar putea sa te insele el pe tine.Am asa o presimtire stranie.
Eu iti zic mai bine evital u ca se intoarce el la tine daca vede ca nuii mai zici nimic o sa isi dea seama ca ceva e in neregula cu tine.Si pune status mai vesele sa nu aiba impresia nici o sec ca el iti lipseste tie ca uneoari baietii mai fac din astea se foosesc de fete.Succes cu el!

Andreea

| pίTίк explică:

El locuieste cam la vreo 15 km de mine, avem servici fiecare, ne vedem o data sau d 2 ori p saptamana si cu sms, daca trec 2-3 ore fara sa vb, inseamna ca se intampla cevabig grin.nu ma mai suna des, dar sms imi da: "cf?:*" daca nu vb mult sau am treaba, peste o ora-2 iar imi da "cmz?:*" chestii de genu.nu uita de mine cu zilele,vb dar nu mai vb ca inaintesad, orice, sa povestim etc.si nu cred ca ma inseala pentru ca tocmai de asta nu are incredere in mine pentru ca a fost inselat si ii e teama sa dea tot din el,ca sa nu il insel si eu,intre noi nu se pune problema de inselat, ne-am pus de acord ca atunci cand gasim pe altcineva sa ne spunemwinking. Stie ca se poate baza pe mine, mi-a spus lucruri din viata lui care le stim doar noi 2:X,stie ca sunt acolo pentru el oricand:X,dar dupa ce am postat intrebarea aici,am vb cu el si mi-a spus ca stie ca il iubesc enorm ca se vede:X,dar ca il iubesc mai mult decat ma iubeste el pe minesad.K din cauza fostei nu crede ca o sa mai iubeasca cum a iubit candvasad, dar noi avem doar o luna impreuna si poate peste mai mult timp poate o sa ajunga sa ma iubeasca la fel de mult cat il iubesc eu:X, pentru ca vrea sa ma iubeasca mai mult:X.Eu il inteleg, am trecut prin faza cu inselatu' si stiu cum e, nu il judec pentru asta si il cred ca vrea sa ma iubeasca mai mult:X.Voi ce credeti?big grin

mersi pentru sfat MissDanbo ai mare dreptate:* e un baiat care merita iubit si d asta il iubesc:X