| inflicted a întrebat:

Am dat o comanda si am platit cu cardul, transportul e gratis deci acolo imi apare 0 lei, totusi nu ar trebui sa-i dau ceva curierului? Voi lasati bacsis?

7 răspunsuri:
| Ronnix a răspuns:

Nu, nu trebuie sa lasi bacsis curierului.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu am lasat niciodată bacsis la curier. Au salarii ok

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

În general, transportul e gratuit la comenzile peste 100 de lei.
Nu trebuie să-i dai bacșiș. Acela e serviciul lui, are salariu.
E de ajuns să-i spui... mulțumesc.

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Niciodata nu las bacsis.
Au salarii.

| Vio199 a răspuns:

Nu, ca se invata ca in afara si apoi nu te mai scapi de ei pana le dai 1 dolar bacsis. O sa ajungem ca ne bat obrazul de rusine ca nu le lasam bani. Zici ca nu-i plateste firma destul, le raman rest de la unele livrari (ciubucuri). In afara, mai exact in Londra, unii sunt atata de nesimtiti incat daca le dai mai putin de 1 dolar bacsis, se uitia la ei, ti numara, si ii arunca, gen ca si cum "Tu ma iei la misto?"

| Elena_Maria_1997_yqzB a răspuns:

Eu de fel dau, daca nu sunt cuireri nesimtiti si daca sunt de cuvant. Acum e alegerea ta daca dai sau nu, luand in calcul ca el nu traieste din banii din bacsis, el are salariu!

| stelian22 a răspuns:

E alegerea ta...