| caterinasmile a întrebat:

Am dat un restart calculatorului, la aprindere dupa ce apare meniul de bios si recuperare sistem, imi aparea >- "Disk boot failure, insert system disk and press enter".

Dupa l'am oprit si azi mi se aprindea singur din senin si imi aparea aceiasi eroare. L'am scos din priza.

Va rog sa ma ajutati! :*

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ori s-a dus Windows-ul (trebuie sters HDD-ul si reinstalat Windows-ul) ori s-a stricat HDD-ul. Intra in BIOS si uita-te sa vezi daca recunoaste HDD-ul. Daca da, inlocuieste Windows-ul.