| Miky a întrebat:

Am de facut un proiect cu titlul vointa, da. timi si mie miste site. uti sau idei despre ce asi putea sa scriu va roog

fundita love struck

1 răspuns:
| VanillaBear a răspuns:

Niste idei care te-ar putea ajuta:
1.Incepe prin a defini vointa si ce insemna ea in trecut, ce inseamna ea acum si cu ce ne ajuta.
2.Incearca sa te inspiri din "vointa" vietii cotidiene,"vointa" comuna cum ar fi un elev care vrea foarte mult sa ia o nota buna la scoala si munceste foarte mult sau o persoana care vrea sa exceleze la munca.
3. Vorbeste despre cazuri extraordinare.Cauta pe net persoane cu dezabilitati de exemplu http://en.wikipedia.org/wiki/Boston_Marathon
4.Incheie cu o concluzie care sa insumeze ideile de mai sus

Sper ca te-am ajutat!

xoxo Vanilla