| rihanna7865 a întrebat:

Am de facut un referat la fizica de o pagina in care sa scriu ce se intampla aici http://www.youtube.com/watch?v=zRPXWTwg3N8 va rog sa ma ajutati, eu stiu sa scriu ceva dwa nu de o pagina si mi-ar cam trebui mai mult :) dau fundita

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Se consumă oxigenul din pahar. Scade presiunea. Ca să se echilibreze presiunea cu cea de afară, fiindcă buza paharului este îj apă, apa va f absorbită în pahar. Nu ai ce să scrii o pagină despre asta.