| DeliaRebeca a întrebat:

Am, de fapt fac 13 ani pe 18 ian. 2017 si am incercat sa fumez. Am fumat o data, de doua de trei pana ce m-a prins bunica cu vara mea si prietena mea cea mai buna care e nefumatoare in toaleta.
De fapt bunica a gasit scrum pe jos si m-a intrebat, nu i-am recunoscut tot asa ca a sunat-o pe mama sa ii spuna... bunica stie ca doar am vrut sa incer c... de la vara mea care e mai mica cu un an ( am dat vina pe ea...) Ce sa ii spun mamei mele?
Dar mai important ce sa ii spun bunicii sa ma ierte?

Răspuns Câştigător
| qSabrina a răspuns:

Afirmi ca ai vrut sa incerci, avand in vedere ca ai fost prins in fapt. Invoci sinceritatea, spui apoi ca nu o sa se mai repete (chiar daca e adevarat sau nu). Totusi, aduci credibilitate recunoscand ca ai vrut sa incerci. Vezi ca iti incetineste cresterea de la varsta aceasta.

4 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Asta-ți mai lipsea, fumatul!
Că de scris românește o faci de parcă ai veni din insula Tombuctu.
Ce fericită poți fi că cea mai bună prietenă a ta nu e fumătoare în toaletă.
Înseamnă că în afară de toaletă e o fumătoare consacrată.

| corolav a răspuns:

Asta cu „e nefumătoare în toaletă" seamănă cu:
Cumpărați jucării pentru copii din lemn!
Confecționăm haine de piele, cu pielea clientului.

| DeliaRebeca explică:

De fapt prietena mea cea mai buna nu fumeaza de loc. am luat-o cu noi doar sa tina de 6...

| OfataOricare a răspuns (pentru DeliaRebeca):

Bun loc unde sa tina de sase. Nu putea sa sta afara sa * tina de sase* sa nu vina cineva, a trebuit sa stea cu voi inauntru sa pazeasca tigara happy.