| dodorzv a întrebat:

Am de invatat pentru un examen.
Ceva pastile care ajuta la concentrare, ceva sfaturi pentru invatat?

4 răspunsuri:
| MadRaven a răspuns:

Ia MemoPlus.
Şi ai grijă să dormi cum trebuie. Reunţă la nopţile albe, că degeaba înveţi dacă nu dormi cum trebuie. Şi fă mişcare înainte să înveţi. 10-15 min de cardio sunt perfecte. Aşa oxigenezi creierul.
Baftă!(:

| PeFuga a răspuns:

Vesnicul Memoplus, dar si niste suplimente gen actovegin si neuromultivit care in mod normal sunt foarte scumpe, dar pot fi luate gratuit cu reteta de la medicul neurolog happy Spor la lucru!

| Samic423 a răspuns:

omag Forte este foarte bun happy contine extract de Ginkgo Biloba, lecitina, magneziu si vitamina B6.

| ILikeBlackChocolate a răspuns:

MemoPlus. Si ai putea sa te odihnesti bine iar cand te apuci de invatat sa te concentrezi acolo. Poti citi cu voce tare, sau repeta in gand sau chiar scrie. Important e sa intelegi ce inveti, astfel iti va fi usor, si nu sa memorezi ca papagalul carti intregi big grin. Daca te ajuta, reformuleaza ideile cu cuvintele tale astfel incat sa intelegi ce vrea sa spuna acolo si iti va fi simplu sa asimilezi informatiile happy.